Кількість вуличних злочинів зменшилась на чверть – підсумки превентивної роботи поліції Донеччини за три місяці
Порівняно з аналогічним періодом минулого року на вулицях прифронтової області стало безпечніше. Ефективність роботи підрозділів превентивної діяльності, а також результати проекту «Безпечний будинок» та співпраці з громадськими формуваннями розглянув під час наради заступник начальника поліції Донецької області Павло Алексєєнко.
Безпека на вулицях і автодорогах
З початку року у публічних місцях регіону вчинено 422 злочини, що на 25% менше, ніж торік. Зменшенню вуличної злочинності сприяла робота груп реагування патрульної поліції (ГРПП) та збільшення патрульних нарядів за рахунок громадських формувань з охорони порядку.
Екіпажі ГРПП у складі інспекторів превентивної діяльності виявили майже 13 тисяч правопорушень, більше 8 тисяч з них – порушення правил дорожнього руху. Зупинено 700 водіїв, які керували транспортом у стані сп’яніння.
Разом з поліцейськими на чергування заступають учасники 28 громадських формувань – це більше 300 патрульних додатково. За три місяці спільним нарядами затримано близько 200 порушників, кожний десятий з яких – за кримінальні правопорушення.
Безпека в оселі
Триває впровадження проекту «Безпечний будинок», який передбачає активну участь самих мешканців у формуванні безпечного простору для проживання та оснащення багатоквартирних будинків технічними засобами для підвищення захищеності.
Спільно з місцевою владою по області відкрито 13 «безпечних будинків» - в тому числі в прифронтових Авдіївці та Мар’їнці.За рекомендаціями поліції у них встановлені 107 відеокамер, а також освітлення, нові замки, двері, обладнані дитячі майданчики. Всього на сьогодні обстежено 700 будинків, складено дорожню карту вирішення проблем.
Безпека в родині
Пріоритетним напрямком превенції є виявлення та попередження злочинів, пов’язаних з домашнім насильством. Так, з початку року скоєно 10 таких тяжких правопорушень, з них 6 вбивств.
Дільничні притягнули до адміністративної відповідальності більше тисячі сімейних «насильників». Кількість агресорів, які взяті на облік, зросла майже на тисячу та складає 3,4 тисячі.
Позитивні результати маємобільна група з реагування на домашнє насильство «ПОЛІНА», яка з лютого працює в Лівобережному районі Маріуполя. З квітня група запрацювала у Слов’янську.За два місяці «ПОЛІНА» виїжджала на допомогу 96 разів. Поліцейські прийняли 62 заяви від постраждалих, за двома фактами відкриті кримінальні провадження. З метою попередження насилля перевірено більше 300 агресорів.
Крім того, дільничними офіцерами Донеччини всього розкрито більше тисячі злочинів, що складає більше 37% від усіх розкритих.
Безпека під час масових заходів
Поліцейські забезпечили безпеку під час 626 масових заходів, які відвідали 150 тисяч людей. До заходів також залучалися групи перемовників. На сьогодні в області створено 12 таких груп, до складу яких увійшли понад 60 співробітників поліції, що є кваліфікованими фахівцями у вирішенні конфліктів.
Безпечне володіння зброєю
З початку року поліцейські перевірили більше 15 тисяч власників зареєстрованої зброї. Виявлено більше тисячі порушень її зберігання. За порушення вилучено близько 600 одиниць зброї.