
99% добропільських батьків вважають, що дітей треба вчити енергозбереженню
На минулому тижні в Добропільському навчально-виховному комплексі-ліцеї пройшов Круглий стіл, на якому педагоги та експерти обговорили реформу системи освіти за принципами Нової української школи.
За підсумками Круглого столу учасники проекту «Енергоефективні школи: нова генерація» з Добропілля підтримали включення курсів «Основи енергопостачання та енергозбереження» та «Азбука основ житлово-комунального управління» в типові навчальні плани загальної середньої освіти.
Нові знання для нової школи
В обговоренні реформи системи освіти взяли участь Добропільський міський голова Андрій Аксьонов, Білицький міський голова Олександр Заварзін, директор Департаменту сталого розвитку ДТЕК Вікторія Гриб, директор ТОВ «Хранителі тепла» Яків Осипчук, начальник Добропільського міського відділу освіти Інна Кальченко, керівники і викладачі шкіл, в яких реалізується проект «Енергоефективні школи: нова генерація».
За словами педагогів, результати незалежного анкетування батьків школярів показали, що близько 99% з них вважають корисним вивчення курсу з енергозбереження для своєї дитини і рекомендують його поширення в усі українські школи. Освоюючи його, діти дізнаються звідки беруться і скільки коштують електрика та газ, для чого і як вони використовуються і чому їх треба економити. На подібних уроках учні знайомляться з практичними методами енергозбереження вдома та в школі, проводять енергоаудит шкільних приміщень і розробляють проекти щодо поліпшення енергоефективності своїх навчальних закладів.
Зараз в Україні обговорюється новий базовий закон «Про освіту», в якому йдеться про те, що процеси розвитку, виховання і соціалізації учнів покликані зробити їх конкурентоспроможними в ХХI столітті. Серед необхідних українцям компетенцій виділяють знання інформаційних технологій, вміння критично мислити, аналізувати, працювати в команді, фінансову грамотність. Учасники круглого столу в ході дискусії дійшли висновку, що саме курси з енергоефективності спрямовані на формування цих важливих компетенцій. Тому їх вивчення в школі повинно проходити на постійній основі.
Начальник Добропільського міського відділу освіти Інна Кальченко переконана, що перегвага впроваджуваних курсів в їх практичній спрямованості: «Дуже важливо, що діти несуть набуті знання і навички в сім'ю, тим самим підвищуючи культуру енергоспоживання населення».
Втрати тепла в Добропільській гімназії знизили до мінімуму
Після завершення Круглого столу експерти і педагоги попрямували в навчально-виховний комплекс №1. Це перший соціальний об'єкт в Україні, який утеплили за сучасною канадською технологією. В цей день в будівлі школи провели спеціальний тест на герметичність будівлі, щоб переконатися в тому, що тепловтрати знизилися. Для цього використовували найуспішнішу технологію вимірювання повітронепроникності будівель Blower-DoorTest.
Роботи з утеплення школи провела компанія «Хранителі тепла» під керівництвом Якова Осипчука. За його словами експерти спочатку обстежили будівлю, щоб виявити місця, звідки може витікати тепло, а потім заповнили ці місця спеціальної екопіной: «Температура в класах помітно піднімалася вже в процесі утеплення шкільного горища, незважаючи на те, що роботи проводилися, коли на вулиці ще стояли морози. Ми очікуємо, що в майбутній опалювальний сезон економія енергоресурсів для обігріву приміщень досягне 30%».
Як зазначила Вікторія Гриб, керівник напрямку соціального розвитку ДТЕК Енерго, утеплення школи стало можливим завдяки активності і небайдужості самих учнів та підтримки педагогів: «Школярі, які пройшли курс «Основи енергопостачання та енергозбереження» виявили втрати тепла в будівлі, запропонували, як їм запобігти. Наша компанія залучила до реалізації проекту експертів з енергозбереження «Хранителі тепла». В результаті горищне приміщення в школі утеплено за найсучаснішими технологіями і втрати тепла в будівлі мінімізовані».
Олексій Кормільцев, перший заступник Добропільського міського голови, зазначив: «Ми бачимо позитивні результати проекту «Енергоефективні школи: нова генерація», який реалізується в місті за підтримки компанії ДТЕК. У школах при активній участі самих школярів реалізовані такі енергоефективні заходи, як установка теплових завіс, заміна вікон, вхідних дверей, установка енергозберігаючих світильників. Для міста це важливо, тому що це дозволяє економити наші ресурси і, найголовніше, - змінює культуру людей. Діти розуміють, що скорочення енергоспоживання - це турбота про навколишнє середовище, про наше майбутнє».
Нагадаємо, що проект «Енергоефективні школи: нова генерація» реалізується за фінансової підтримки компанії ДТЕК в більш ніж 1000 навчальних закладів в 23 областях України.