• Головна
  • У Добропіллі вшанували пам'ять загиблих воїнів 93-ї ОМБр
13:07, 25 травня 2018 р.

У Добропіллі вшанували пам'ять загиблих воїнів 93-ї ОМБр

У Добропіллі вшанували пам'ять загиблих воїнів 93-ї ОМБр

23 травня, у Добропіллі вшанували пам'ять загиблих воїнів 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний яр». Юрій Абросімов, Юрій Сітяєв і Андрій Дерило загинули внаслідок несподіваної атаки диверсійної групи російських окупантів 23 травня 2014 року. Це були перші загиблі воїни бригади у російсько-українській війні. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на сторінку у Facebook бригади.

Пам’ятний знак на честь загиблих відкрили ще у травні 2016-го року. Ініціатива встановлення належить Миколі Стрепоченку – фермеру з Добропілля. Його підтримала сім’я та друзі.

З перших днів війни чоловік активно підтримував українську армію. У червні 2014-го року саме він допоміг військовим 93-ї ОМБр знайти покинуту окупантами установку БМ-21 «Град». Це були перші докази присутності російських регулярних військ на території України.

«Добропілля було першим містом, яке терористи обстріляли з «Градів». Я тоді почув залпи, але не міг точно зрозуміти, чи-то стріляють з боку Мерцалового, чи з самого Добропілля. А потім я дізнався, що одну з установок окупанти просто лишили у місті. Я доповів про це хлопцям з 93-ї, з розвідки. І ми разом із сином і чотирма військовими поїхали її шукати. Знайшли «Град» палаючим. Ми загасили установку із вогнегасників, тягали воду з колодязя. А потім ще виявили бойовий журнал, де була печатка 18-ї окремої мотострілецької бригади (РФ) з Чечні», - пригадує Микола Борисович.

Він уточнив, що у дверях кабіни «Граду» окупанти встановили розтяжку. Її знешкодив один з бійців 93-ї.

Стрепоченко упевнений, що у 2014-му була дуже велика ймовірність окупації Добропілля.

«Якби не 93-тя та 95-та бригади, то окупація би була, це 100%. Але, на щастя, 93-тя бригада встановила стаціонарний блокпост у Добропіллі. І він зіграв дуже велику роль - показав, що тут присутні Збройні Сили України. А патріотично налаштовані хлопці задавали тон, - каже Стрепоченко. - До війни переважна більшість населення на Донеччині не сприймала Україну, українські традиції, українську мову. Війна розбудила національну свідомість. І зараз «донецькі бандерівці» набагато страшніші за львівських. Ми «вовка смаженого» вже попробували, а вони ще ні».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добропілля #бійці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...