• Головна
  • Майже 2 тисячі гривень втратила мешканка Добропілля, рятуючи приятеля від тюрми
10:47, 11 червня 2018 р.

Майже 2 тисячі гривень втратила мешканка Добропілля, рятуючи приятеля від тюрми

Попри банальність схеми, за якою діють телефонні шахраї , довірливі громадяни й далі стають їх жертвами, віддаючи всі свої заощадження, аби «порятувати» від тюрми дітей, онуків, приятелів. Черговою жертвою аферистів стала 32-річна жителька Добропілля.

До Добропільського відділення поліції звернулась місцева мешканка, яка повідомила, що невідома особа заволоділа її коштами у розмірі 1800 гривень.

З’ясувалось, що жінці зателефонував чоловік, який назвався її приятелем та попросив допомоги – терміново передати гроші у розмірі 2500 гривень, аби врятувати його від тюрми. Потерпіла сказала, що в неї є тільки 1800 гривень, але телефонуючого і ця сума влаштувала. Далі слухавку взяв «слідчий», який розповів жінці «схему передачі грошей»: необхідну суму потрібно передати дівчині, яка працює продавцем в одному з торгових центрів міста, звідки він їх і забере.

Потерпіла виконала всі інструкції, а потім вирішила передзвонити своєму приятелю, аби дізнатись чи звільнили його. Під час спілкування жінка зрозуміла, що її ошукали і звернулась до поліції.

За даним фактом слідчими Добропільського відділення поліції відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліція вживає заходи для розшуку зловмисників.

Правоохоронці радять громадянам: не розмовляйте з незнайомцями, ким би ті не називалися і які б історії не вигадували. Знайте: справжній поліцейський грошей не вимагатиме. Тому запитайте в незнайомця, в якому райвідділі він працює, яке в нього звання та інші деталі. Перш ніж бігти до банкомату, зателефонуйте на 102 і дізнайтесь в черговій частині, чи не затримували вашого знайомого або родича. Там ведеться журнал обліку. Заодно поцікавтеся, чи не служить там людина, що вам телефонувала. А головне – зателефонуйте самому родичу чи знайомому й поцікавтеся, як у нього справи.

Варто знати й те, що навіть якщо ви даєте хабар справжньому правоохоронцю, то ризикуєте потрапити за грати. Це передбачено ст.369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає штраф, обмеження чи позбавлення волі на строк від 2 до 4 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добропілля #шахраї #поліція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...