Про податок на нерухоме майно – під час телефонної «гарячої лінії» в Покровсько-Добропільському управлінні ГУ ДФС

Нещодавно в Покровсько-Добропільському управлінні ГУ ДФС у Донецькій області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», під час якого на запитання платників відповідала головний державний ревізор-інспектор Покровського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Покровсько-Добропільського управління Лигач Катерина Юріївна.

Темою розмови стали питання оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

До вашої уваги - питання та відповіді до них, що обговорювались під час «гарячої» лінії.

Питання 1. Хто є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки ?

Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Підпунктом 266.1.2 п. 266.1 ст.266 ПКУ визначено платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Питання 2. Що є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Відповідно до п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст.266 ПКУ об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Питання 3. Який розмір ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Питання 4. До якого контролюючого органу необхідно звертатись фізичній особі - власнику декількох об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, розміщених в різних населених пунктах, для проведення звірки даних?

Відповідно до п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 ПКУ платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Питання 5. Яким чином фізичні особи - співвласники житлової нерухомості, що перебуває у їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити контролюючий орган про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Згідно з ст. 355 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).

Спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю (ст. 368 ЦКУ).

Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Співвласники мають право уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження спільним майном (ст. 369 ЦКУ).

Підпунктом 266.1.2 п. 266.1 ст. 266 ПКУ визначено платників податку в разі перебування, зокрема, об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, зокрема:

якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування, які перебувають у власності ФО, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості (п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).

Таким чином, ФО - співвласники житлової нерухомості, яка перебуває у їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити контролюючий орган про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, звернувшись з письмовою заявою за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.

Добропілля податкова
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В парламенте определились с планом рассадки фракций и депутатов-мажоритарщиков и утвердили сценарий первого торжественного заседания Верховной Рады 9-го созыва. Соответствующее решение было принято сегодня на заседании подготовительной депутатской группы, - передает корреспондент "ОстроВа". В частности, был утвержден сценарий торжественного заседания парламента, которое состоится 29 августа, и определен перечень лиц, которые будут на него приглашены.  Согл...
Общество
Сотрудники центров предоставления админуслуг (ЦПАУ) вскоре смогут отмечать собственный праздник. 21 августа на своем заседании Правительство поддержало инициативы Владимира Зеленского и установило, что ежегодно 6 сентября в Украине будет отмечаться «День администратора центров предоставления административных услуг». Дату чиновники выбрали неслучайно. Именно в этот день в 2012 году Верховная Рада приняла закон «Об админуслугах». Кроме прочего, нормативный а...
Общество
24 серпня мешканці м. Добропілля будуть святкувати одночасно День міста та День Незалежності України. Організаторами запланована наступна програма: На площі імені Арутюнова З 12.00 працюватиме містечко атракціонів. З 15.00 розпочнуть свою роботу святкові локації:масштабні інсталяціїінтерактивні майданчикивиставкифотозонимайстер-класизони активності (середньовічний тир, криві дзеркала, колесо фортуни, гонки на радіокерованих машинках).З 17.00 до 18.30 на сц...
Общество
Кремль констатирует начало определенных контактов в развитие договоренностей, достигнутых в ходе разговоров президентов России и Украины. Об этом заявил журналистам пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков, комментируя информацию СМИ о возможности скорого обмена между Украиной и РФ удерживаемыми лицами, - пишет ТАСС. "Пока мы констатируем начало диалога между президентами Путиным и Зеленским, констатируем определенные контакты, которые осуществляют...
Общество
"Укрзализныця" с целью имплементации директив Европейского Союза проведет опрос среди пассажиров относительно их удовлетворенности качеством услуг. Об этом говорится в сообщении пресс-службы УЗ. Компания, которая будет осуществлять опрос, будет определена через систему ProZorro. "К анкетированию будут привлечены более 20 тыс. клиентов "Укрзализныци" по всей территории Украины. Опрос будет проходить на железнодорожных вокзалах, в ночных и дневных поездах по...
Общество
Сьогодні на площі біля будівлі міської ради відбувся святковий концерт до Дня Державного Прапора України. Про це повідомляє Добропільська міська рада. Розпочався захід з запального гопака у виконання вихованців добропільського Центру дитячої та юнацької творчості. Багато красивих та щирих слів про любов до Батьківщини, її культури та мови лунало під час концерту. Право урочисто підняти синьо-жовтий стяг надали Єгору та Данилу АРТЬОМОВИМ і Альбіні ЛЯШЕНКО з...
Общество
Шановні мешканці та гості міста! У зв’язку зі святковими заходами до Дня міста та Дня Незалежності рух автомобільного транспорту буде перекрито: з 6.00 24 серпня до 6.00 25 серпня від перехрестя вул. Банкова – проспект Перемоги до перехрестя вул. Незалежності – проспект Перемоги з 17.00 24 серпня перехрестя вул. Київська – проспект Перемоги, вул. Незалежності – пров. Європейський, вул. Незалежності – вул. Фестивальна. Просимо вибачення за незручності.
Общество
В Добропольском ПУВКХ продолжается выполнение мероприятий по подготовке сетей и сооружений к работе в осенне-зимний период 2019-2020гг. На текущей неделе специалистами ПУВКХ установлено 10 пластиковых люка на канализационные колодцы г.Белицкое по ул.Вознесенского, Донецкой, Октябрьской, Труда, 4 люка на канализационные колодцы по ул.Банковой г.Доброполье, 10 люков на канализационные колодцы г.Белозерское. Бригадой слесарей АВР уч.№1 выполнена замена водово...
Общество
Жодної нової ртутної лампи. У ДТЕК Донецькі електромережі більше не будуть купувати люмінесцентні та інші джерела освітлення, які містять ртуть. Прилади поступово замінять на безпечні для здоров'я людини і навколишнього середовища світлодіоди. Екологічну ініціативу впроваджують у всіх підрозділах компанії. Замість ртутних приладів компанія купуватиме більш екологічне і енергоефективне LED-освітлення. І поступово змінюватиме люмінесцентні лампи на світлодіо...
Новости по теме