Розкрито кожен третій злочин – результати роботи підрозділів кримінальної поліції Донеччини за півроку
Протидія злочинності та попередження тяжких наслідків, блокування небезпеки до того, як загинуть люди, та притягнення до відповідальності зрадників інтересам країни – таке завдання стоїть перед поліцейськими з кримінального блоку в регіоні. Як результат – розкрито всі факти спричинення тяжких тілесних ушкоджень, а в 91% випадків притягнуто до відповідальності вбивць.
За 6 місяців кількість реєстрації кримінальних правопорушень знизилась майже на 1500фактів. Це свідчення дієвості елементів безпеки, які впроваджує поліція Донеччини. До них входить Єдиний аналітичний сервісний центр, програми «Безпечний регіон» та «Безпечне місто», посилені наряди поліції на вулицях, вокзалах, блокпостах. Превентивні заходи дозволяють попереджувати злочини. З метою їх розкриття триває безперервна масштабна оперативна робота.
Вбивства.За півроку в регіоні вчинено на 21 навмисне вбивство менше, ніж торік за аналогічний період. Розкрито 91% таких фактів. Іноді, аби злочинці були притягнуті до відповідальності, доводилося працювати практично «з нуля», як це було, наприклад, під час роботи над розкриттям резонансного потрійного вбивства у Великій Новосілці . За два місяці розшуковці опитали майже 3 тисячі осіб. Була створена спеціальна слідчо-оперативна група, до складу якої увійшли кращі оперативники та слідчі області, відпрацьовувалися всі наявні версії. В результаті масштабної роботи усі підозрювані затримані та очікують на вердикт суду за гратами.
Тяжкі тілесні ушкодження.Як правило цей вид злочину скоюється на побутовому грунті у стані сильного алкогольного сп’яніння.
За першу половину 2018 року реєстрація тяжких тілесних ушкоджень знизилась на 12 фактів. З усієї кількості зареєстрованих злочинів лише 15 – зі смертельними наслідками. Усі зафіксовані цьогоріч факти – розкриті.
Пограбування.Половина таких майнових злочинів згідно з аналізом вчинена на вулиці переважно вночі (з 0.00 до 4.00) . Предметом посягань частіше за все ставали мобільні телефони потерпілих. За розкриттям пограбувань Донеччина посідає друге місце серед інших регіонів України. Так у Маріуполі днями було затримано підозрюваного у 6 фактах грабежів . Чоловік «спеціалізувався» на ювелірних виробах, які зривав з перехожих.
Злочинні угрупування.Проте не завжди зловмисники діють самотужки. За 6 місяців задокументовано та припинено діяльність 8 організованих злочинних угрупувань. До відповідальності притягується 28 осіб. Виявлено 550 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення у складі груп.
Так у березні співробітники управління карного розшуку ГУНП в Донецькій області за участі спецпризначенців з КОРДу затримали групу з 5 осіб , яка налагодила конвеєр з викрадення вугілля на станції «Покровськ». У зловмисників було вилучено понад 60 тонн вугілля, а мережупунктів збуту – ліквідовано.
Протидія тероризму.В області, де тривають бойові дії, завдання №1 – викриття учасників бандформувань, аби жоден них не уникнув відповідальності за те, що приніс у країну війну.
Станом на 1 липня повідомлено про підозру 181 учаснику незаконних збройних формувань. Місцезнаходження 152 осіб встановлено, ще 29 осіб оголошено в розшук. Днями на КПВВ «Майорськ» було викрито мешканця Макіївки , який старанно приховував своє членство в «Козацькому союзі війська Донського». Чоловік саме їхав на вільну частину України за пенсією, яку, як не дивно, хотів отримувати не в псевдореспубліці, а в країні, яку 4 роки тому зрадив.
Зброя.Попередити біду до того, як загинуть люди, і найстрашніше – діти. Боротьба з незаконним обігом зброї триває 24 години на добу 7 днів на тиждень.
Поліцейськими Донеччини відкрито 281 кримінальне провадження за нелегальне поводження з предметами війни. Про підозру повідомлено за 213 такими фактами. З обігу вилучено 74 одиниці вогнепальної зброї, майже 47 тисяч боєприпасів, з яких 442 гранати та 11 гранатометів, та майже 50 кілограмів вибухівки. Розшуковці обеззброюють як мирних мешканців, так і учасників бандформувань.
У Маріуполі минулого тижня у гаражі , який було здано в оренду у буремному 2014-му році, поліцейські знайшли не тільки викрадене із салону авто, а й схрон, який заховали терористи перед тим як місто було звільнене. Наразі правоохоронцям достеменно відомо, що власники 8 автоматів, гранатомету та півтисячі набоїв продовжують війну проти українців на окупованій нині території.
Наркотики.Від згортку у кишені перехожого до нарколабораторій та наркоплантацій – за 6 місяців звітного періоду до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено більше 1100 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків. Серед них – задокументовано угрупування з міжрегіональними каналами збуту наркотиків, а також таке, що постачало наркотики у пенитиціарну установу.
На початку цього місяця у Бахмуті було викрито співробітника слідчого ізолятора, який налагодив продаж наркотичних засобів ув’язненим. А у Слов’янську кілька днів тому було ліквідовано лабораторію з виготовлення одразу кількох видів наркотиків – дезоморфіну та метамфетаміну.
Ліквідовано 57 притонів. Загалом вилучено майже 35 кілограмів наркотичної речовини.
Розшукова діяльність.Затримано 553 особи, що переховувались від слідства та суду.
Наприклад у столиці завдяки спільній роботі розшуковців главку Донеччини та їхніх столичних колег було затримано розшукувану, яка понад 12 років переховувалась від судових органів закордоном. У 2005 роцізасуджена понівечила свою знайому та за підробленими документами виїхала за межі України. В аеропорту Жулян в день народження жінки зустрічали її поліцейські для того, аби все ж таки вона понесла призначене їй покарання – 5 років позбавлення волі.
Крім того, надійшло 1706 повідомлень про безвісти зниклих громадян. 1532 з них розшукано протягом перших 10 діб.