Чи загрожує дифтерія мешканцям Добропілля

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, що найчастіше вражає ротоглотку, але нерідко зачіпає гортань, бронхи, шкіру та інші органи. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом.

Основними симптомами дифтерії є висока температура від 38 до 40 градусів, сонливість, слабкість, біль у горлі, першіння, труднощі при ковтанні.

На другий день захворювання на слизових з’являються блискучі плівки світло-сірого кольору з чіткими краями, можуть збільшитися лімфовузли.

При тяжкому перебігу розвивається набряк тканин шиї, а при ураженні гортані виникає набряк, який призводить до ускладненого дихання та навіть до припинення дихання.

Інкубаційний період триває від 2 днів до тижня.

Заразитися на дифтерію можна від хворої людини при розмові або при користуванні спільними предметами.

Сприяють розвитку дифтерії гострі вірусні інфекції, такі як ГРВІ чи грип, а також “дитячі” інфекції – кір, вітряна віспа, краснуха тощо.

В Україні за 6 місяців 2018 року зареєстровано 2 випадки дифтерії серед дорослого населення. В липні поточного року захворіла 14-річна дитина в Київській області та зареєстровано сімейне вогнище з 4 випадками дифтерії у Чернігівській області (2 дорослих та 2 дітей), але ситуація може бути набагато важчою, ніж з кором.

Найкращим методом профілактики є вакцинація: щеплення проти дифтерії ставиться дітям в 2 місяці, 4 місяці і 6 місяців, потім повторюють в 18 місяців, 6 років і 16 років, далі кожні 10 років. Щеплення проти дифтерії не захищає від зараження, але щеплені люди переносять дифтерію в дуже легкій формі.

Головним у лікуванні дифтерії є своєчасне введення антитоксичної протидифтерійної сироватки, яка нейтралізує дію дифтерійного токсину.

Лікування дифтерії проводиться тільки в інфекційному відділенні медичного закладу.

СВОЄЧАСНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ЛІКАРЯ УБЕРЕЖЕ ВАС ВІД ТЯЖКИХ НАСЛІДКІВ ЗАХВОРЮВАННЯ.

Фахівці Добропільської міськрайонної

філії ДУ «ДОЛЦ МОЗ України»

дифтерія Добропілля
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии