• Главная
  • Чи загрожує дифтерія мешканцям Добропілля
УВАГА, ДИФТЕРІЯ!
10:41, 30 июля 2018 г.

Чи загрожує дифтерія мешканцям Добропілля

УВАГА, ДИФТЕРІЯ!

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, що найчастіше вражає ротоглотку, але нерідко зачіпає гортань, бронхи, шкіру та інші органи. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом.

Основними симптомами дифтерії є висока температура від 38 до 40 градусів, сонливість, слабкість, біль у горлі, першіння, труднощі при ковтанні.

На другий день захворювання на слизових з’являються блискучі плівки світло-сірого кольору з чіткими краями, можуть збільшитися лімфовузли.

При тяжкому перебігу розвивається набряк тканин шиї, а при ураженні гортані виникає набряк, який призводить до ускладненого дихання та навіть до припинення дихання.

Інкубаційний період триває від 2 днів до тижня.

Заразитися на дифтерію можна від хворої людини при розмові або при користуванні спільними предметами.

Сприяють розвитку дифтерії гострі вірусні інфекції, такі як ГРВІ чи грип, а також “дитячі” інфекції – кір, вітряна віспа, краснуха тощо.

В Україні за 6 місяців 2018 року зареєстровано 2 випадки дифтерії серед дорослого населення. В липні поточного року захворіла 14-річна дитина в Київській області та зареєстровано сімейне вогнище з 4 випадками дифтерії у Чернігівській області (2 дорослих та 2 дітей), але ситуація може бути набагато важчою, ніж з кором.

Найкращим методом профілактики є вакцинація: щеплення проти дифтерії ставиться дітям в 2 місяці, 4 місяці і 6 місяців, потім повторюють в 18 місяців, 6 років і 16 років, далі кожні 10 років. Щеплення проти дифтерії не захищає від зараження, але щеплені люди переносять дифтерію в дуже легкій формі.

Головним у лікуванні дифтерії є своєчасне введення антитоксичної протидифтерійної сироватки, яка нейтралізує дію дифтерійного токсину.

Лікування дифтерії проводиться тільки в інфекційному відділенні медичного закладу.

СВОЄЧАСНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ЛІКАРЯ УБЕРЕЖЕ ВАС ВІД ТЯЖКИХ НАСЛІДКІВ ЗАХВОРЮВАННЯ.

Фахівці Добропільської міськрайонної

філії ДУ «ДОЛЦ МОЗ України»

#дифтерія #Добропілля
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...