• Головна
  • До уваги добропільчан, зберігання зброї без відповідних документів є кримінальним правопорушенням
10:35, 8 серпня 2018 р.

До уваги добропільчан, зберігання зброї без відповідних документів є кримінальним правопорушенням

Звільнитися від кримінальної відповідальності можна лише добровільно здавши небезпечні предмети до поліції. Необхідно пам’ятати, що зберігання зброї без дозвільних документів, - це не тільки злочин, але і небезпека для оточуючих.

Кримінальним кодексом України, а саме частиною 1 статті 263 передбачена відповідальність за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 7 років.

В той же час, згідно третьої частини вищевказаної статті - особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Таким чином, громадяни, які мають у незаконному володінні мисливську, нарізну та гладкоствольну зброю, у вищевказаний період мають можливість звернутися в дозвільну систему за місцем проживання та зареєструвати її в передбаченому законом порядку, при цьому вони звільняються від кримінальної відповідальності.

Нагадуємо, як придбати та зберігати зброю на законних підставах.

Придбати зброю можна тільки після отримання відповідного дозволу з поліції. Протягом десяти днів її необхідно зареєструвати в органах внутрішніх справ за місцем проживання власника та отримати дозвіл на її зберігання та носіння.

Для отримання дозволу на право придбання зброї необхідно надати наступні документі:

- заяву щодо видачі дозволу на придбання зброї;

- довідки: з медичного закладу, про наявність або відсутність, судимості, про вивчення матеріальної частини зброї;

- квитанцію про оплату послуг, пов’язаних з придбанням зброї;

- копію паспорту.

Якщо фактичне проживання громадянина інше, ніж зазначене в паспорті, необхідно надати документ, що підтверджує фактичне місце проживання громадянина (договір оренди житлового приміщення, свідоцтво про право власності на житлове приміщення тощо).

У разі зміни місця проживання власник зброї у десятиденний строк повинен звернутися із заявою про постановку на облік в поліції за новим місцем проживання.

Дозволи на придбання, зберігання та носіння зброї, пристроїв оформляються або переоформляються після проведення поліцейськими у встановленому порядку перевірок впродовж 1 місяця.

Якщо громадянин, який звертається до органів поліції для оформлення дозволу на придбання зброї, вже має у власності чи у користуванні зброю, він надає копію дозволу на зберігання цієї зброї. Крім того, якщо документи, які були подані при отриманні дозволу на придбання, зберігання (перереєстрацію), є дійсними, то власник подає їх копії.

Для отримання дозволу на зберігання та носіння зброї власниками до поліції подаються:

- заява щодо видачі дозволу на зберігання та носіння зброї;

- дві фотокартки розміром 3 х 4 см;

- дублікат дозволу з відміткою магазину про продаж зброї або з відміткою про переоформлення їх у встановленому законодавством порядку;

- квитанцію про оплату послуг;

- договір страхування;

- довідку про експериментальний відстріл (крім мисливської гладкоствольної зброї).

На підставі поданих документів власнику видається дозвіл на зберігання та носіння зброї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зброя #Добропілля #зберігання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...