• Головна
  • Фестиваль документального кіно повертається до Добропілля
11:35, 6 листопада 2018 р.

Фестиваль документального кіно повертається до Добропілля

Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці понад 200 міст і містечок України. Традиційно Мандрівний Docudays UA триватиме до кінця грудня й завітає до 22-х областей України, у тому числі на Донеччині. Покази документальних стрічок охоплять південь та північ області. Маріуполь, Лиман, Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка, Бахмут, Торецьк, Покровськ, Добропілля, Новогродівка, Мангушський та Нікольский райони – така цьогорічна географія Фестивалю в Донецькій області.

Глядачів чекатимуть кращі документальні стрічки на тему прав людини. «Фільми традиційно будуть про людей, про справедливість та відповідальність, про добро та зло. В той же час, запропоноване до перегляну документальне кіно буде ще й про нас з вами, про наше життя тут, на Донбасі», - розказує правозахисник, координатор показів у Донецькій області Олександр Букалов. – «У щоденній метушні ми інколи не встигаємо себе запитати - чому ми так живемо? Адже для нас з кожним роком все більш безпощадно звучить питання - а чи жива надія? Надія, що довгоочікувані зміни прийдуть? Мені здається, що фільми нинішнього року, не дають надії померти і я дуже сподіваюся, що всім глядачам буде цікаво ці фільми подивитися», - підкреслив О.Букалов.

Програма Мандрівного фестивалю також включає стрічки, що отримали нагороди на Docudays UA-2018 у Києві. Фільм «Явних проявів немає» (режисерка Аліна Горлова) простежує шлях жінки, яка повернулася з війни, від початку її реабілітації до виходу на роботу. Стрічка перемогла в номінації DOCU/ПРАВА, а також отримала приз від Української Гельсінської спілки з прав людини та від видання Current Time. До програми фестивалю входить фільм-переможець національного конкурсу «Вєаюфром» Дмитра Лавриненка і фільм-володар спеціальної відзнаки в програмах DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО, а також премії імені Андрія Матросова «Гірчиця в садах» Пьотра Армяновського. Фільм-спостереження за життям 10-річного Олега та його бабусі Олександри в селі на лінії фронту «Віддалений гавкіт собак» (режисер Сімон Леренґ Вільмонт) отримав приз глядацьких симпатій на Docudays UA-2018. Крім того, стрічка озвучена тифлокоментарем, що робить її доступною для незрячих глядачів та глядачок.

Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Рівні рівності» та присвячена суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності. Це пропозиція подискутувати про поширені стереотипи та визначити, як сповідувати практики рівностів нашому повсякденні, зрештою – «виміряти» рівні рівності. Ключова кінопрограма присвячена групам людей, які найчастіше стикаються з нерівністю, зазнають дискримінації в суспільстві та є недостатньо репрезентовані в медіа. Фестиваль пропонує відвідувач(к)ам подивитись на питання нерівності з різних позицій.

На Донеччині покази в рамках Мандрівного проходять починаючи з 2010 року.

Мета Мандрівного фестивалю

Сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Місія Мандрівного фестивалю

Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Фестиваль – неполітичний і некомерційний.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, щофінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фестиваль #кіно #Добропілля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...