• Головна
  • В Україні стартував пілотний проект з онлайн-подачі документів для оформлення біометричного паспорта
13:20, 8 листопада 2018 р.

В Україні стартував пілотний проект з онлайн-подачі документів для оформлення біометричного паспорта

У пілотну експлуатацію запущена нова електронна послуга, за допомогою якої громадяни можуть внести свої персональні дані для оформлення біометричних документів у режимі онлайн. На першому етапі послуга буде доступною для оформлення закордонного паспорта та ID-картки у будь-якому з підрозділів міграційної служби у місті Києві. Однак найближчим часом нею зможуть скористатися жителі всіх регіонів України, повідомляє прес-служба ДМС.

Донедавна громадяни для оформлення біометричних документів могли дистанційно записатись до електронної черги та сплатити відповідні адміністративні збори. Відтепер функціонал розширено: водночас із записом до е-черги та завчасної онлайн-оплати заявники можуть заповнити інтерактивну форму, вказавши свої персональні дані.

Після оброблення цієї інформації онлайн-сервіс згенерує форму з QR-кодом. QR-код міститиме персональні дані заявника, а сама форма – ще й вичерпний перелік документів, які слід мати під рукою під час особистого візиту до підрозділу ДМС.

На місці співробітник зчитає QR-код сканером – інформація миттєво потрапить до бази даних. Працівникові міграційної служби залишиться тільки звірити її з оригіналами документів.

«Варто зазначити, що персональні дані, які вносить заявник, не зберігаються на серверах міграційної служби. Тож електронна послуга, окрім того, що є зручною, – ще й безпечна», – повідомляють у відомстві.

У Державній міграційній службі підкреслюють, що особливої актуальності е-послуга набуває тепер, бо від жовтня 2018 року в Україні набрали чинності зміни до порядку оформлення ID-карток: якщо раніше паспорт громадянина України нового зразка оформлювали при досягненні 14-річного віку або в зв’язку з втратою чи викраденням паспорта-книжечки, то тепер – усі охочі та у будь-який час.

В Україні стартував пілотний проект з онлайн-подачі документів для оформлення біометричного паспорта, фото-1
В Україні стартував пілотний проект з онлайн-подачі документів для оформлення біометричного паспорта, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ID-картка
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...