Короткий перелік тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини при введенні воєнного стану в Україні
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Добропільської міської ради інформує.
При введенні воєнного стану закон дозволяє:
1) Запроваджувати трудову повинність для проведення оборонних робіт, ліквідації природних та техногенних надзвичайних ситуацій, суспільно корисних робіт.
2) Використовувати потужності та трудові ресурси підприємств і організацій усіх форм власності для потреб оборони, змінювати режим їхньої роботи, умови праці.
3) Примусово відчужувати майно, що перебуває у приватній або комунальній власності, вилучати майно державних підприємств, державних господарських об’єднань, та видавати про це відповідні документи встановленого зразка;
4) Встановлювати охорону важливих об'єктів національної економіки України, які забезпечують життєдіяльність населення.
5) Запроваджувати комендантську годину і встановлювати особливий режим світломаскування.
6) Встановлювати особливий режим в'їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, рух транспорту.
7) встановлювати заборону або обмеження на вибір місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан;
8) Перевіряти документи у громадян, а в разі потреби оглядати речі, транспорт, багаж і вантажі, службові приміщення та житла громадян.
9) Порушувати питання про заборону діяльності політичних партій, громадських організацій, якщо вони загрожують суверенітету, національній безпеці України, її незалежності і територіальній цілісності, а також життю громадян.
10) Здійснювати контроль за роботою підприємств зв'язку, поліграфічних підприємств, видавництв, телерадіоорганізацій, установ і організацій культури, використовувати місцеві радіостанції, телевізійні центри та друкарні для військових потреб і роз'яснювальної роботи серед військ і населення; регулювати роботу аматорських приймально-передавальних радіостанцій, передавання інформації через комп'ютерні мережі.
11) У разі порушення або невиконання заходів правового режиму воєнного стану вилучати у підприємств, установ та організацій усіх форм власності, а також в окремих громадян радіопередавальне обладнання, телевізійну, відео- та аудіоапаратуру, комп'ютери, інші засоби зв'язку.
12) Забороняти торгівлю зброєю, сильнодіючими хімічними та отруйними речовинами, алкогольними напоями та речовинами на спиртовій основі.
13) Вилучати у громадян вогнепальну зброю та боєприпаси, холодну зброю, а у підприємств, установ та організацій - навчальну та бойову техніку, вибухові, радіоактивні речовини і матеріали, сильнодіючі хімічні та отруйні речовини.
14) Встановлювати особливий режим реалізації лікарських засобів, які мають у своєму складі наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, інші сильнодіючі речовини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;
15) Забороняти призовникам і військовозобов'язаним змінювати місце проживання без відома військового командування.
16) Встановлювати для фізичних і юридичних осіб військово-квартирну повинність із розквартирування військовослужбовців та розміщення військових частин, підрозділів і установ.
17) Встановлювати порядок використання сховищ, споруд та інших об'єктів для захисту населення, а також задоволення потреб оборони.
18) Здійснювати евакуацію населення, підприємств, установ, організацій та матеріальних цінностей.
19) Запроваджувати нормоване забезпечення населення основними продовольчими і непродовольчими товарами, ліками.
20) Усувати з посад керівників державних підприємств, установ і організацій за неналежне виконання обов'язків, призначати виконувачів обов'язків керівників підприємств.
21) Інтернувати (примусово оселяти) громадян іноземної держави, яка загрожує нападом чи здійснює агресію проти України.
Та інше.