• Головна
  • До уваги добропільчан: правила облаштування та утримання колодязів
11:39, 30 січня 2019 р.

До уваги добропільчан: правила облаштування та утримання колодязів

До уваги добропільчан: правила облаштування та утримання колодязів

Значний відсоток мешканців району (70 %) користуються водою із колодязів, як громадських так і індивідуальних. Нагадуємо Вам правила улаштування і утримання шахтних колодязів.

Колодязі слід розташовувати на незабрудненій та захищеній території, яка знаходиться на відстані 30м від магістралей з інтенсивним рухом транспорту та не менше ніж 50 м (для індивідуальних колодязів – не менше 20м) від вбиралень, вигрібних ям, споруд та мереж каналізації, складів добрив та отрутохімікатів, місць утримання худоби та  інших місць забруднення  грунту та підземних вод.

Влаштування стінок колодязя слід проводити переважно монолітним залізобетоном, бетонними або залізобетонними кільцями, а за їх відсутності – керамікою, цеглою або каменем. Стінки колодязя повинні бути  щільними без шпаринок. Підводну частину стінок колодязя потрібно заглиблювати у водоносний горизонт не більше ніж на 1 метр. У разі необхідності  на дні колодязя влаштовують піщано-гравійний фільтр (із декількох шарів ретельно відмитого піску та гравію з укладанням у нижній частині фільтра більш дрібних фракцій – 0,1 – 1,0мм, у верхній – великих 2 -10 мм, при цьому товщина кожного шару повинна бути 10-15см, загальна товщина фільтру – 40-50см).

Для опущення в колодязь людини з метою його чистки та ремонту в стінки колодязя необхідно вставити металеві скоби, розміщені у шаховому порядку на відстані 30 см одна від другої.

Наземна частина колодязя (оголовок), призначена для захисту колодязя від забруднення, влаштовується не менше як на 0,8м вище поверхні землі. Оголовок повинен  бути щільно закритий кришкою з металу або дерева. Зверху оголовка влаштовується навіс. Для підйому води із колодязя слід застосовувати електричні насоси або коловорот з відром для загального користування (забороняється використовування для підйому води із громадського колодязя ємності, які приносять споживачі).  Біля колодязя слід влаштовувати підставку для відер.

Колодязь необхідно ізолювати від проникнення поверхневого стоку (дощових і талих вод) улаштувати перехоплюючі канавки, які будуть відводити стоки від колодязя. Навколо громадського колодязя повинна бути огорожа радіусом не менше 2м з воротами та стежка з твердим покриттям. Для захисту колодязя від забруднення поверхневими стоками необхідно робити «замок» із гарно розмішаної та пошарово утрамбованої глини (глибиною 2 м і шириною 1м) або бетонувати (асфальтувати) майданчик з ухилом від колодязя.

У радіусі 50м від колодязя не дозволяється здійснювати миття транспортних засобів, водопій тварин, влаштовувати водоймища для водоплаваючої птиці, приготування розчинів отрутохімікатів та іншу діяльність, що може привести до забруднення грунту та води.

Щорічно колодязі потрібно чистити, щоб не було забруднення води. Стінки колодязя необхідно очищати жорсткими щітками, а мул, який при цьому зчищається, необхідно зібрати в відро і закопати на відстані від колодязя не ближче 50м на глибині до 0,5м з наступним знезараженням мулу дезінфікуючими засобами.

Після цього потрібно оросити стінки зруба розчином дезінфікуючого засобу з гідропульту. А після того, як вода заповнить колодязь – необхідно провести знезараження води.

Рекомендації щодо знезараження води в колодязях Ви можете знайти в ДержСанПін 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Якщо будете дотримуватися цих рекомендацій – Ви і Ваша сім’я вбережете себе від інфекційних кишкових  захворювань.

Фахівці відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень

Добропільської міськрайонної філії ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добропілля #колодязь #правила #облаштування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...