У Добропільскій райдержадміністрації було проведено семінар на тему «Земля та Захист бізнесу у 2019 році»

21 січня 2019 року в Добропільскій райдержадміністрації було проведено семінар на тему «Земля та Захист бізнесу у 2019 році». Учасниками семінару стали керівники, власники аграрних підприємств, фермери та аграрні юристи.

Семінар «Земля та захист агробізнесу у 2019 году» - спеціалізований семінар, був присвячений земельним відносинам і захисту аграрного бізнесу від рейдерства в 2019 році.

Формат заходу дозволив обговорити питання передбачені програмою і розглянути індивідуальні запитання учасників семінару під час спілкування.

В рамках заходу були розглянуті наступні питання:

Основні законодавчі зміни в агробізнесі у 2019 році

Договори оренди та суборенди землі

Альтернатива договору оренди

Проблемні аспекти виконання договорів оренди

Як скористатися своїм переважним правом на поновлення договору оренди?

Юридична безпека бізнесу. Антирейдерство.

Побудова ефективної моделі аграрного підприємства, яке може протистояти рейдерам.

Механізми протидії аграрному рейдерству та захист активів

Захист агрокомпанії в кримінальному провадженні. Обшук.

 Основні питання і тези:

Мішенями рейдерів стають не тільки підприємства з великими активами, робота яких забезпечує не тільки податкові надходження і робочі місця, потрапляють під їх приціл і малі аграрні підприємства, в тому числі і звичайні фермери. Різниця між ними лише час захоплення та інструменти для здійснення незаконних дій з боку третіх осіб.

Тільки за 2016 -2018 роки згідно даних Асоціації фермерів та землевласників України було здійснено більше 7000 випадків рейдерства, з них лише 539 фактів були офіційно зафіксовані.

Фактори ризику рейдерства

Організаційна структура (наявність засновників, які не приймають участі в діяльності)

Власність (діючі обтяження, неналежне оформлення активів)

Фінансово-економічний стан (ведення подвійної бухгалтерії, зростання вартості підприємства)

Менеджмент (конфлікти за весь час діяльності, відсутність мотивації та стимулювання менеджменту)

Зовнішнє оточення  (відсутність контактів з реєстратором, негативні відносин з органами влади, відсутність «контактів» з законними силовими структурами)

Саме ці чинники спонукає рейдерів атакувати, ототожнюючи ваше підприємство з легкою здобиччю.

Ознаки підготовки рейдерських захоплень:

Повідомлення від органів держаної влади про здійснення певних процедур (запити, перевірки, судові процеси)

Подання проти компанії позові за надуманими підставами (витребування майна)

Необґрунтоване порушення проти посадових осіб компанії кримінальних проваджень

Блокування роботи компанії

Накладення арешту на майно компанії

Проведення у компанії позапланових перевірок різними компетентними органами

Поява стосовно компанії виконавчих проваджень

Основні заходи щодо протидії рейдерству:

q  Звертати увагу на кількість перевірок контролюючих органів,

q  Кількість запитів від інших підприємств, акціонерів, учасників;

q  Регулярно здійснювати моніторинг активів;

q  Забезпечити необхідну охорону нерухомого майна;

q  Здійснювати ефективне корпоративне управління;

q  Важливим є збереження конфіденційної інформації співробітниками;

q  Системно проводити моніторинг кримінальних проваджень, судових справ.

Треба навчитися захищати свій бізнес задовго до настання безповоротних наслідків. З високою долею ймовірності можна буде уникнути неприємностей для свого підприємства.

Тож радимо вже сьогодні зробити:

q  Антирейдерський аудит обов’язковий базовий елемент побудови комплексного антирейдерського захисту бізнесу;

q  Комплексний аудит безпеки компанії  включає в себе,  зокрема,  аналіз правильності оформлення прав на землю, яка перебуває у обробці підприємства на предмет виявлення юридичних підстав для здійснення захоплення землі або урожаю третіми особами.

Правильно розроблена стратегія юридичної безпеки компанії допоможе понизити ризик захоплення Вашого підприємства, також допоможе зменшити  витрати компанії, завдяки виключенню чинника як спори по оскарженню незаконних дій з боку державних органів або судові розгляди з контрагентами і третіми особами. Крім того, на етапі розробки стратегії юридичного захисту виявляються допущення раніше помилки в частині фінансової і юридичної діяльності компанії.

В разі питань на що треба звернути увагу при наведенні ладу в звітності можлива безкоштовна консультація за телефонами   +38 044 379 11 06, +38 096 883 34 93 - Сергій Пагер керуючий адвокат Адвокатського бюро «Сергія Пагера».

Партнером заходу виступив перший в східній частині України сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «ВОСТОК-ГРУП».

Добропілля семінар агробізнес
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Сегодня, 21 июля, проходят внеочередные выборы в Верховную Раду Украины. В 08:00 избирательные участки 50-го избирательного округа с центром в Покровске начали свою работу и функционируют в штатном режиме. Также в 50-й округ входят Мирноград, Доброполье и Добропольский район. По состоянии на 12:00 явка избирателей составляет 15%. Об этом журналистам 06239 сообщает заместитель председателя ОИК 50-го округа Максим Григорец. По словам Максима Григорца, все 11...
Общество
20 июля, накануне перемирия, вооруженные формирования Российской Федерации и ее наемники 26 раз нарушили режим прекращения огня на Донбассе. 12 раз вчера оккупанты применили запрещенное Минскими соглашениями оружие - артиллерийские системы калибра 122 мм , а также минометы калибра 120 и 82 мм , сообщает 06277 со ссылкой на данные пресс-центра Объединенных сил (ОС). Кроме того, противник открывал огонь по защитникам Украины из гранатометов различных систем,...
Общество
В воскресенье, 21 июля, в 08:00 в Украине открылись избирательные участки для голосования на досрочных выборах в Верховную Раду. Проголосовать можно будет до 20:00.  Напомним, досрочные парламентские выборы в Украине проходят по смешанной системе: 50% нардепов украинцы выберут по партийным спискам, еще 50% депутатов будут избраны в мажоритарных округах. Таким образом избиратели получат два бюллетеня: со списками партий и каднидатами-мажоритарщиками.
Общество
Згідно з вимогами ст. 29 Закону України «Про дорожній рух», здійснення переїзду автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів транспортними засобами на гусеничному ходу можливе лише у місцях встановлених власниками доріг, вулиць та залізничних переїздів. У відповідності до вимог п. 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення н...
Общество
Государственная фискальная служба Украины назвала товары, которые чаще всего перевозятся через донбасскую линию как в одну, так и в другую сторону. "Среди товарных групп чаще всего перевозятся через линию соприкосновения, наибольшую долю занимают: из временно оккупированных территорий (далее - ТОТ) - обувь, детали и запчасти, мебель, табачные изделия, в ТОТ - бытовая техника, компьютеры и комплектующие, одежда, табачные изделия, продукты питания", - сообщи...
Общество
В Украине вступил в силу "день тишины" перед голосованием на внеочередных парламентских выборах, которое состоится 21 июля. "Предвыборная агитация заканчивается в 24 часа последней пятницы перед днем голосования", - говорится в ч.2 ст.57 закона о выборах народных депутатов Украины. В субботу, в "день тишины", запрещены публикация агитационных материалов в СМИ, распространение избирательных листовок, расклеивание избирательных плакатов, публичные призывы го...
Общество
Між Андріївкою та Сергіївкою за маршрутом руху Добропілля – Краматорськ продовжується капремонт автодороги Т-05-14 Добропілля – Лиман. На фото: підрядник виконує роботи з виправлення поздовжнього профілю дороги – «підняття» до проектних відміток проїзної частини ділянки в кілометрі від села Сергіївка. Після ремонту ділянка протяжністю 8,4 км відповідатиме сучасним стандартам безпеки та параметрам дороги III категорії: матиме «згладжені» радіуси поворотів,...
Общество
Двое украинских военнослужащих погибли и трое получили боевое травмирование в результате обстрелов со стороны боевиков на Донбассе 19 июля. Об этом сообщает пресс-центр Объединенных сил. За минувшие сутки незаконные вооруженные формирования 26 раз обстреляли позиции операции Объединенных сил, из них 11 раз - с применением запрещенного Минскими соглашениями оружия - артиллерийских систем калибра 122 мм, минометов калибра 120 и 82 мм. "В результате вражеских...
Спорт
Пожежно-прикладний спорт є досить різноманітним, адже розвиває не тільки швидкість та силу, а й тренує гнучкість та витривалість. Спортсмен, що обрав для себе пожежно-прикладний спорт, має бути сильним як борець, гнучким як гімнаст та спритним як атлет. Протягом двох днів, 18-19 липня, демонстрували свої спортивні таланти рятувальники Донеччини під час обласних змагань з пожежно-прикладного спорту, що проходили у м. Слов'янськ. Із самого початку змагань мі...
Новости по теме
Как проходят парламентские выборы в 50-м избирательном округе
Накануне перемирия Донбасс накрыли многочисленные обстрелы
В Украине стартовали выборы в Верховную Раду
Поліція Добропілля нагадує водіям великовантажних автомобілів вимоги Правил дорожнього руху
Стало известно, какие товары чаще всего провозят через донбасские КПВВ
В Украине вступил в силу "день тишины" перед голосованием на внеочередных выборах в Раду
Між Андріївкою та Сергіївкою за маршрутом руху Добропілля – Краматорськ продовжується капремонт автодороги
Сводки с восточного фронта: двое украинских военнослужащих погибли и трое получили боевые травмы
Минобразования планирует повысить стоимость обучения на популярных специальностях с 2020 года
Добропільчан інформують щодо профілактики харчових отруєнь