У Добропільскій райдержадміністрації було проведено семінар на тему «Земля та Захист бізнесу у 2019 році»

21 січня 2019 року в Добропільскій райдержадміністрації було проведено семінар на тему «Земля та Захист бізнесу у 2019 році». Учасниками семінару стали керівники, власники аграрних підприємств, фермери та аграрні юристи.

Семінар «Земля та захист агробізнесу у 2019 году» - спеціалізований семінар, був присвячений земельним відносинам і захисту аграрного бізнесу від рейдерства в 2019 році.

Формат заходу дозволив обговорити питання передбачені програмою і розглянути індивідуальні запитання учасників семінару під час спілкування.

В рамках заходу були розглянуті наступні питання:

Основні законодавчі зміни в агробізнесі у 2019 році

Договори оренди та суборенди землі

Альтернатива договору оренди

Проблемні аспекти виконання договорів оренди

Як скористатися своїм переважним правом на поновлення договору оренди?

Юридична безпека бізнесу. Антирейдерство.

Побудова ефективної моделі аграрного підприємства, яке може протистояти рейдерам.

Механізми протидії аграрному рейдерству та захист активів

Захист агрокомпанії в кримінальному провадженні. Обшук.

 Основні питання і тези:

Мішенями рейдерів стають не тільки підприємства з великими активами, робота яких забезпечує не тільки податкові надходження і робочі місця, потрапляють під їх приціл і малі аграрні підприємства, в тому числі і звичайні фермери. Різниця між ними лише час захоплення та інструменти для здійснення незаконних дій з боку третіх осіб.

Тільки за 2016 -2018 роки згідно даних Асоціації фермерів та землевласників України було здійснено більше 7000 випадків рейдерства, з них лише 539 фактів були офіційно зафіксовані.

Фактори ризику рейдерства

Організаційна структура (наявність засновників, які не приймають участі в діяльності)

Власність (діючі обтяження, неналежне оформлення активів)

Фінансово-економічний стан (ведення подвійної бухгалтерії, зростання вартості підприємства)

Менеджмент (конфлікти за весь час діяльності, відсутність мотивації та стимулювання менеджменту)

Зовнішнє оточення  (відсутність контактів з реєстратором, негативні відносин з органами влади, відсутність «контактів» з законними силовими структурами)

Саме ці чинники спонукає рейдерів атакувати, ототожнюючи ваше підприємство з легкою здобиччю.

Ознаки підготовки рейдерських захоплень:

Повідомлення від органів держаної влади про здійснення певних процедур (запити, перевірки, судові процеси)

Подання проти компанії позові за надуманими підставами (витребування майна)

Необґрунтоване порушення проти посадових осіб компанії кримінальних проваджень

Блокування роботи компанії

Накладення арешту на майно компанії

Проведення у компанії позапланових перевірок різними компетентними органами

Поява стосовно компанії виконавчих проваджень

Основні заходи щодо протидії рейдерству:

q  Звертати увагу на кількість перевірок контролюючих органів,

q  Кількість запитів від інших підприємств, акціонерів, учасників;

q  Регулярно здійснювати моніторинг активів;

q  Забезпечити необхідну охорону нерухомого майна;

q  Здійснювати ефективне корпоративне управління;

q  Важливим є збереження конфіденційної інформації співробітниками;

q  Системно проводити моніторинг кримінальних проваджень, судових справ.

Треба навчитися захищати свій бізнес задовго до настання безповоротних наслідків. З високою долею ймовірності можна буде уникнути неприємностей для свого підприємства.

Тож радимо вже сьогодні зробити:

q  Антирейдерський аудит обов’язковий базовий елемент побудови комплексного антирейдерського захисту бізнесу;

q  Комплексний аудит безпеки компанії  включає в себе,  зокрема,  аналіз правильності оформлення прав на землю, яка перебуває у обробці підприємства на предмет виявлення юридичних підстав для здійснення захоплення землі або урожаю третіми особами.

Правильно розроблена стратегія юридичної безпеки компанії допоможе понизити ризик захоплення Вашого підприємства, також допоможе зменшити  витрати компанії, завдяки виключенню чинника як спори по оскарженню незаконних дій з боку державних органів або судові розгляди з контрагентами і третіми особами. Крім того, на етапі розробки стратегії юридичного захисту виявляються допущення раніше помилки в частині фінансової і юридичної діяльності компанії.

В разі питань на що треба звернути увагу при наведенні ладу в звітності можлива безкоштовна консультація за телефонами   +38 044 379 11 06, +38 096 883 34 93 - Сергій Пагер керуючий адвокат Адвокатського бюро «Сергія Пагера».

Партнером заходу виступив перший в східній частині України сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «ВОСТОК-ГРУП».

Добропілля семінар агробізнес
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Первые единые правила пользования общежитием впервые заработают в Украине. Об этом сообщила пресс-служба Министерства образования и науки Украины, передает NEWSONE. В среду, 17 апреля, Кабинет министров на заседании утвердил Порядок обеспечения общежитиями лиц, получающих профтехобразование. Документом предусмотрено, что проживание учащихся будет бесплатным. А также, им должны предоставить кровать, шкаф для одежды, стул, стол, постельные принадлежности. "М...
Общество
"Розовая луна" сегодня, 19 апреля, поднимется над землей. Об этом сообщает "Укринформ"со ссылкой на  CNN. "Полнолуние в апреле, также известное как "розовая" Луна, появится в пятницу (19 апреля - ред.)", - говорится в сообщении.  CNN отмечает, что именно сегодня Луна будет на ближайшей к Земле точке околоземной орбиты и поэтому будет казаться большей, чем обычно.  Несмотря на то, что сегодняшняя Луна называется "розовой", сама Луна не является розового цве...
Общество
18 квітня 2019 року відбулась обласна нарада у форматі «круглого столу» на тему: « Стан розвитку галузі садівництва в Донецькій області. Проблеми і перспективи». В нараді прийняли участь представники управління агропромислового розвитку райдержадміністрації та ТОВ «Перспектива». На нараді розглядались питання розвитку галузі садівництва в Донецькій області, основні напрямки державної підтримки галузі садівництва в 2019 році. Досвідом вирощування посадковог...
Общество
Благодійний фонд «Карітас Краматорськ» оголошує конкурс мікрогрантів для громад, які опинилися в зоні збройного конфлікту, внутрішньо переміщених осіб і громад, які взяли ВП. Участь в проекті можуть приймати фізичні особи, громадські організації та ініціативні групи. Розмір гранту становить 20 тис. 400 грн. Гранти надаються на конкурсній основі. Заявки приймаються до 19 травня 2019 року. Пріоритет надаватиметься проектам, які:• створюють робочі місця;• пок...
Общество
Частичный "режим тишины" начнется в Украине в пятницу, 19 апреля, накануне второго тура выборов нового президента страны. Об этом заявил советник министра внутренних дел Иван Варченко, передает пресс-служба МВД. Так, Варченко напомнил, что с завтрашнего дня запрещается публикация любых соцопросов. Также он призвал избирательные штабы кандидатов Владимира Зеленского и Петра Порошенко снять всю агитационную рекламу. Он добавил, что после этого в субботу, 20...
Общество
Зола, шлак, микросфера — больше, чем отходы. Их можно и нужно использовать повторно. Например, в строительстве и дорожной сфере. Это удешевляет производство и снижает влияние на экологию. Свои золошлаки Кураховская ТЭС передает на вторичную переработку уже 5 лет. В прошлом году – почти в половину (43%) больше плана. А с начала этого – уже перевыполнила его в два раза.   2 300 тонн золошлаков превратятся в цемент, керамику и асфальт. В компании UMG (Украина...
Улицы
Уважаемые клиенты, 19.04.2019 в связи с плановыми работами будет отсутствовать напряжение по следующим адресам: Допропольский районг. Беглицкое: ул. Труда, Харьковская.г. Белозерское: ул. Ватутина, Пушкина, Спартака.пер. Пушкина.пос. Новодонецкое: ул. Благовестная, Историчная, Парковая, Садовая, Спортивная.Ориентировочно с 8:00 до 17:00. Возможны дополнения и изменения.
Общество
В Украине попытка установить мировой рекорд с помощью селфи около избирательных участков провалилась – добропольчанам предлагают повторить акцию перед вторым туром выборов. Об этом сообщают организаторы. В Доброполье любители селфи вновь соберутся под избирательными участками, чтобы стать частью масштабной всеукраинской акции – объявлен «Рекорд по селфи 2.0». «Более 7000 украинцев приняли участие во флешмобе! Заявка в Guinness World Records подана, эта про...
Общество
Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради здійснює підбір дітей віком від 7 до 14 років з 03 по 20 травня 2019 року в Центрі реабілітації для дітей «Сергіївка» Республіки Молдова (Одеська область, Білгород-Дністровський район) (далі – Центр). Центр спеціалізується на пульмонології, кардіології, гастрології та лікуванні нейромоторних порушень. Звертаємо увагу, що необхідною умовою проведення лікування та реабілітації є наявність с...
Новости по теме
Некоторые студенты в Украине смогут бесплатно жить в общежитии: кто и почему не будет платить за жилье
Добропольчане смогут сегодня увидеть "розовую" луну
У Добропіллі відбулося засідання "Круглого столу" з садівництва
Переселенці та жителі Добропільського району можуть отримати гранти від "Карітас"
В МВД напомнили правила поведения в "день тишины"
Экологично и практично: из золошлаков ДТЭК Кураховской ТЭС делают керамическую плитку и строят дома
Где в Доброполье сегодня отключат свет?
Рекорд по селфи 2.0: жители Доброполья смогут присоединится к масштабному флешмобу
Діти Добропілля можуть оздоровитися у Центрі реабілітації дітей «Сергіївка»
Боевики нарушили "пасхальное перемирие" – штаб ООС