• Главная
  • До уваги фізичним особам-підприємцям Добропілля для використання при звітуванні
11:00, 5 февраля 2019 г.

До уваги фізичним особам-підприємцям Добропілля для використання при звітуванні

До уваги фізичним особам-підприємцям Добропілля для використання при звітуванні

Добропільське об’єднане управління Пенсійного фонду України у зв’язку з наданням деякими фізичними особами – підприємцями до органів доходів і зборів «Звітів про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (річна звітність по єдиному соціальному внеску за формою Додаток 5) без заповнення графи «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації / Самостійно визначена сума доходу / Частка розподіленого доходу» нагадує вимоги щодо заповнення сум у таблиці 1  вказаного звіту, а саме:

у графі 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації / Самостійно визначена сума доходу / Частка розподіленого доходу» платники відображають фактичні суми чистого доходу за відповідний місяць за себе, які повинні відповідати сумам чистого доходу, зазначеному у Книзі обліку доходів та витрат платника. 

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування відображають суму чистого доходу за відповідний місяць, яка відповідає сумі чистого доходу у Книзі обліку доходів та витрат платника. Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, суму доходу визначають самостійно.

Звертаємо увагу, що графа 3 повинна відповідати графі 4, при цьому самостійно визначена сума не може бути меншою, ніж мінімальний розмір заробітної плати, та не більшою за максимальну граничну величину.

Пам’ятаємо: фізичні особи - підприємці, та  особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, у тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності, єдиний соціальний внесок нараховують на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України від 08.07.2010 № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Фізичні особи підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховують єдиний соціальний внесок на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України від 08.07.2010              № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

У графі 4 «Сума доходу на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини» відображається дохід, зазначений у графі 3, але в межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок. При цьому, слід зазначити, що вищезазначені особи самостійно визначають суму доходу у розрізі кожного місяця відповідного звітного року.

У графі 5 «Розмір єдиного внеску» відображається розмір єдиного внеску, встановлений Законом України від 08.07.2010 № 2464 “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” для обов’язкової сплати.   

У графі 6 «Сума нарахованого єдиного внеску (гр. 4 х гр. 5)» відображається сума нарахованого єдиного внеску, розрахована шляхом множення суми, зазначеної у графі 4, на розмір єдиного внеску в розрізі кожного місяця.

Суми доплат до мінімального страхового внеску у таблиці 1 Додатка 5 не відображаються.

Таким чином, фізичні особи – підприємці, які звітували за 2018 рік без дотримання вищезазначених вимог, повинні повторно надати актуальний звіт до територіального органу Державної фіскальної служби України.

        Нагадуємо, що достовірно надана звітність щодо нарахованих сум єдиного соціального внеску та своєчасна його сплата є гарантією правильно відображеного страхового стажу у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та його врахування при призначенні соціальних виплат!

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Добропілля #підприємці #звітування #ПФУ
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...