
До уваги виробників рослинницької сільськогосподарської продукції Добропільського району
Добропільське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області нагадує про необхідність отримання санітарного паспорту до початку проведення весняно-польових робіт на право отримання, транспортування, зберігання та використання пестицидів та агрохімікатів.
Згідно Державних Санітарних Правил і Норм 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»:
п. 5.1.21 – Зберігання пестицидів на складі допускається тільки після його погодження установами санепідслужби (Держпродспоживслужби) та охорони природи і отримання паспорту. Паспортизація здійснюється щорічно.
Для отримання паспорту необхідно:
1 Підготувати наказ про призначення осіб, пов’язаних із застосуванням пестицидів;
2 Робітникам, пов’язаних з роботами по застосуванню пестицидів, пройти спеціальну підготовку та мати медичні книжки, встановленого зразку, на право робіт з пестицидами;
3 Розробити та узгодити з органами фітосанітарної служби району «Комплексний план захисту сільгоспкультур по господарству»; В «Зонах санохорони відкритих водойм, джерел водопостачання, населених пунктів» – з Держпродспоживслужбою району;
4 Придбати засоби індивідуального захисту робітників (респіратори, гумові рукавиці, окуляри, халати тощо).
Застосування пестицидів:
1 Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні (до 1000), вечірні (від 18 до 2200) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як вийняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні, з температурою навколишнього повітря нижче 100С (згідно пункту 6.1.5 ДСП).
2 Завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарства оповіщає населення, власників суміжних сільгоспгосподарських угідь та об’єктів, утримувачів бджіл про місця, терміни і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні надписи. (пункт 6.1.7 ДСП).
В разі виникнення будь яких спірних або небажаних ситуацій при проведенні робіт з пестицидами та агрохімікатами, юридична або фізична особа, яка їх застосовувала без отримання на то відповідного дозволу, несе відповідальність у встановленому чинним законодавством порядку.
Адміністрація районного управління Держпродспоживслужби.