• Головна
  • У Добропіллі в січні 2019 року зареєстровано 4 випадки захворювання на кір
09:43, 13 лютого 2019 р.

У Добропіллі в січні 2019 року зареєстровано 4 випадки захворювання на кір

У Добропіллі в січні 2019 року зареєстровано 4 випадки захворювання на кір

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО КІР?

За оперативними даними Центра громадського здоров’я МОЗ України з початку 2019 року в Україні захворіли на кір майже 12 тисяч осіб. На останньому тижні січня поточного року на кір захворіли близько 3,3 тисячі осіб – 1350 дорослих та 1929 дітей, що на 6% менше в порівнянні з попереднім тижнем. В загальних цифрах найвищі показники захворюваності реєструються у Львівській, Винницькій, Рівенській , Хмельницькій областях та у м.Київ.

В м.Добропіллі в січні 2019 року зареєстровано 4 випадки захворювання на кір. Всі захворілі – дорослі люди, які відвідували області зі спалахом кору.

Кір – гостре вірусне інфекційне захворювання, яке має характерні клінічні прояви, що при типовому перебігу дозволяє легко встановити діагноз.

Джерелом інфекції є хворі на кір в перші дні від початку захворювання і в перші три дні висипань.

Механізм передачі – повітряно-крапельний (кашель, чихання).

Періоди перебігу хвороби:

І катаральний. На 3-ій день піднімається температура до 38-39˚С, з’являється сухий кашель, нежить, кон’юктивіт, світлобоязнь, набряк повік, в ротовій порожнині на слизовій з’являються плями (папули).

ІІ висипання. Знову піднімається температура до 39-40˚С, з’являється висипка за вухами, на щоках, шиї, грудях і верхній частині спини (поетапно). Далі висипка поширюється на сідниці, кінцівки.

ІІІ пігментації. Висипка згасає і перетворюється на «бурі» плями, які утримуються 1,5-3 тижні.

Ускладнення: можуть з’являтися в будь-який період хвороби. До них належать: ларингіт, ларинготрахеїт, інтерстиціальна пневмонія, отит, енцефаліт.

Для запобігання захворювання і ускладнень єдиним заходом залишається вакцинація проти кору, яку проводять у 12 місяців, ревакцинацію – у 6 років. При відсутності вакцинації рекомендовано провести щеплення від кору у будь-якому віці до 30 років.

В період підвищеної захворюваності на кір рекомендується:

1) уникати великого скупчення людей;

2) при перших проявах «простудного» захворювання звертатись до лікаря.

Звертаємо Вашу увагу, що спалах захворюваності на кір в Україні – це наслідок відмови від щеплень та безвідповідального відношення до цієї теми самих громадян. Всесвітня організація охорони здоров’я в цьому році вперше внесла відмову від щеплень до щорічного списку глобальних загроз здоров’ю.

Завідувач відділенням організації

епідеміологічних досліджень

Добропільської міськрайонної філії

ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України» Л.Г.Севастьянова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кір #Добропілля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...