У Добропіллі в січні 2019 року зареєстровано 4 випадки захворювання на кір
ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО КІР?
За оперативними даними Центра громадського здоров’я МОЗ України з початку 2019 року в Україні захворіли на кір майже 12 тисяч осіб. На останньому тижні січня поточного року на кір захворіли близько 3,3 тисячі осіб – 1350 дорослих та 1929 дітей, що на 6% менше в порівнянні з попереднім тижнем. В загальних цифрах найвищі показники захворюваності реєструються у Львівській, Винницькій, Рівенській , Хмельницькій областях та у м.Київ.
В м.Добропіллі в січні 2019 року зареєстровано 4 випадки захворювання на кір. Всі захворілі – дорослі люди, які відвідували області зі спалахом кору.
Кір – гостре вірусне інфекційне захворювання, яке має характерні клінічні прояви, що при типовому перебігу дозволяє легко встановити діагноз.
Джерелом інфекції є хворі на кір в перші дні від початку захворювання і в перші три дні висипань.
Механізм передачі – повітряно-крапельний (кашель, чихання).
Періоди перебігу хвороби:
І катаральний. На 3-ій день піднімається температура до 38-39˚С, з’являється сухий кашель, нежить, кон’юктивіт, світлобоязнь, набряк повік, в ротовій порожнині на слизовій з’являються плями (папули).
ІІ висипання. Знову піднімається температура до 39-40˚С, з’являється висипка за вухами, на щоках, шиї, грудях і верхній частині спини (поетапно). Далі висипка поширюється на сідниці, кінцівки.
ІІІ пігментації. Висипка згасає і перетворюється на «бурі» плями, які утримуються 1,5-3 тижні.
Ускладнення: можуть з’являтися в будь-який період хвороби. До них належать: ларингіт, ларинготрахеїт, інтерстиціальна пневмонія, отит, енцефаліт.
Для запобігання захворювання і ускладнень єдиним заходом залишається вакцинація проти кору, яку проводять у 12 місяців, ревакцинацію – у 6 років. При відсутності вакцинації рекомендовано провести щеплення від кору у будь-якому віці до 30 років.
В період підвищеної захворюваності на кір рекомендується:
1) уникати великого скупчення людей;
2) при перших проявах «простудного» захворювання звертатись до лікаря.
Звертаємо Вашу увагу, що спалах захворюваності на кір в Україні – це наслідок відмови від щеплень та безвідповідального відношення до цієї теми самих громадян. Всесвітня організація охорони здоров’я в цьому році вперше внесла відмову від щеплень до щорічного списку глобальних загроз здоров’ю.
Завідувач відділенням організації
епідеміологічних досліджень
Добропільської міськрайонної філії
ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України» Л.Г.Севастьянова