Український тиждень імунізації 24-30 квітня 2019 року: «Вакцинація – це обов’язок кожного»

В Україні, як і в усьому світі, за ініціативи ВООЗ, щорічно, починаючи з 2005 року, в останній тиждень квітня проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Цього року він буде проведений 24-30 квітня під девізом: «Захистимося разом – вакцини діють». В Тиждень імунізації ми згадуємо про те, що завдяки масовій вакцинації населення на нашій планеті були ліквідовані багато епідеміологічних захворюваннь, що забирали в колишні часи тисячі людських життів.

Головною метою кампанії є підвищення обізнаності про кардинальну важливість повноцінної імунізації протягом усього життя. Завдяки кампанії імунізації, запровадженій ВООЗ у 1967-1977 роках, було ліквідовано натуральну віспу, до цього від неї помирав кожен четвертий хворий. Досягнутою метою вважають ліквідацію поліомієліту. З початку боротьби з цією хворобою вдалося врятувати від паралічу близько 5 млн людей, на 99% знизити захворюваність; смертність від кору в усьому світі знизилася на 74%. Деякі країни досягли стійкого прогресу в боротьбі з туберкульозом. Вакцину від гепатиту В регулярно вводять дітям у 147 із 192 країн-членів ВООЗ.

Не дивлячись  на значні успіхи, закріплення результатів вимагає подальшої роботи. З 2010 р. нові вакцини були впроваджені в 113 країнах, і число вакцинованих дітей зросло на 20 мільйонів. Зараз на черзі стоїть ліквідація кору, поліомієліту, епідемічного паротиту. Розроблені вакцини проти вітряної віспи, дизентерії Зонне, пневмонії та інших поширених захворювань. Крім того, значний прорив в напрямку інноваційних і комбінованих вакцин дозволяють підліткам і дорослим людям захиститися від грипу, менінгіту, онкологічних процесів в печінці і шийці матки.

 Проте ситуація в цій області далека від ідеальної. Незважаючи на результати в роботі по досягненню всіх цілей по ліквідації хвороб, включаючи кір, краснуху, а також материнський і неонатальний правець, відзначається відставання, і за останні два роки в світі відбулося кілька спалахів кору, дифтерії і ряду інших хвороб, які попереджаються  за допомогою вакцин.

Щорічно в світі від інфекційних захворювань помирає понад 15 мільйонів чоловік. Причинами цього є недостатній рівень фінансування, недостатнє надходження медичних препаратів, відсутність доступу до пацієнтів служб охорони здоров'я та ін.

Імунізація дозволяє врятувати мільйони життів щороку і визнається більшістю фахівців однією з найбільш ефективних заходів втручання в галузі охорони здоров'я в світі.

Для забезпечення можливості виживання і процвітання для всіх людей у всьому світі країни повинні активізувати зусилля, щоб всі люди могли користуватися життєво важливими плодами вакцинації. Крім того, ті країни, які досягли цілей в області вакцинації, або досягли успіхів у їх досягненні, повинні працювати над закріпленням досягнутих ними результатів.

Розширення доступу до імунізації має життєво важливе значення для досягнення цілей в області стійкого розвитку, скорочення масштабів убогості і забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров'я. Планова імунізація є можливістю для контакту з працівниками охорони здоров'я з найперших етапів життя і забезпечує кожній дитині шанс жити здоровим життям з перших днів до похилого віку. Імунізація також є основним інструментом виконання інших пріоритетних завдань в галузі охорони здоров'я, починаючи з боротьби з вірусним гепатитом і закінчуючи зниженням стійкості до протимікробних препаратів. Вона також забезпечує платформу для роботи в галузі охорони здоров'я підлітків і підвищення якості допологової допомоги та догляду за новонародженими.

В Україні заходи з профілактичної вакцинації запроваджено на державному рівні. З метою запобігання інфекційним захворюванням проводиться планова імунізація населення, графік якої передбачає обов'язкові щеплення і ряд послідовних ревакцинацій від 10 найбільш небезпечних інфекційних захворювань: дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, краснухи, Hib-інфекцій.

Планові вакцинації дозволяють ефективно боротися з багатьма небезпечними інфекціями та перемагати їх. На жаль, в нашій країні все ще існує досить високий рівень необґрунтованою упередженості щодо вакцинації, що може поставити під загрозу життя багатьох людей. Тому кожен повинен прагнути до отримання повної та об'єктивної інформації про вакцинопрофілактику з достовірних джерел.

Якщо у Вас виникають сумніви в необхідності проведення профілактичних щеплень, не поспішайте відмовлятися від щеплень і підписувати документально відмову. Для початку проконсультуйтеся з лікарем, зберіть повну інформацію про небезпеку інфекційного захворювання, необхідність проведення щеплення, наслідки відмови від неї, можливі поствакцинальні реакції і ускладнення, про епідемічну ситуацію в світі по даному захворюванню.

І прийміть правильне позитивне рішення щодо проведення щеплень, адже хворобу легше попередити, ніж лікувати! «Захистимося разом – вакцини діють».

НАДІЯ ДРУГОВА Заступник головного лікаря КЗОЗ «Добропільська ЛІЛ»

Добропілля вакцинація
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Министерство регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства намерено обустроить в каждой палате больницы туалет и душевую. Об этом на своей странице в фейсбук сообщил заместитель министра Лев Парцхаладзе. "Ужасного серо-зелено-синего цвета стены, туалетные комнаты в коридоре на все отделение, обычно в неудовлетворительном состоянии - такая, к сожалению, пока реальность многих украинских больниц. И эту "советчину" крайне нужно менят...
Общество
В социальной сети Instagram 82% всех уникальных постов посвящены президентской партии «Слуга народа». Об этом заявил главный редактор онлайн-платформы UkraineWorld Владимир Ермоленко во время презентации результатов исследования "Соцсети о #выборах: за что голосуют фейсбук, инстаграм и вконтакте", - сообщает "Укринформ". «82% всех уникальных Instagram-постов - именно о партии «Слуга народа», тогда как «Европейскую солидарность», которая на 2-м месте, упоми...
Общество
Президент Украины Владимир Зеленский просит Верховную Раду на внеочередном заседании рассмотреть законопроект, который отложит на 90 дней применение штрафных санкций к тем, кто не успеет в установленный срок растаможить автомобили на европейских номерах (так называемые "евробляхи"). Об сообщил заместитель главы Офиса президента Украины Руслан Рябошапка, - пишет "Интерфакс-Украина". "Предложение пока что звучит о 90 днях отсрочки для применения штрафных сан...
Общество
В Украине изменили требования к качеству молока и молочных продуктов - когда добропольчане смогут ощутить вкус перемен, сообщает Правительственный портал. Качественное сырье от здоровых, не проходивших незаконное лечение животных, новый стандарт допустимого бактериологического загрязнения – обновленные требования к безопасности и качеству молока вступили в силу. По мнению чиновников, они будут стимулировать повышение объема производства качественного молок...
Общество
Объединенные силы активизируют усилия для защиты конституционных прав и свобод граждан Украины по обе стороны линии разграничения на Донбассе в день выборов в Верховную Раду, 21 июля. Об этом сообщил помощник начальника Донецко-Луганского регионального управления ГПСУ Олег Лычковский. По его словам, пограничники готовы к эффективному реагированию на возможные провокации со стороны боевиков во время избирательного процесса. «Подразделения Госпогранслужбы го...
Общество
Набори Розумний WATT, якими вже користуються більше 24 тисяч українських сімей, поповнилися Wi-Fi-камерою для відеоспостереження. Поряд зі смарт-розеткою і двозонним лічильником, це ще один елемент «розумного будинку», який можуть застосувати у себе клієнти «Донецьких енергетичних послуг». Камера дозволяє контролювати, що відбувається вдома, через інтернет – спостерігати за дітьми або домашніми улюбленцями, отримати сигнал в разі проникнення сторонніх, пер...
Общество
В среду, 17 июля, на заседании Кабинета министров Украины Владимир Гройсман рассказал о том, что в следующем году минимальная зарплата вырастет до 5500 гривен. "У нас всегда будет выбор: либо мы опираемся на реальные возможности экономика, и я вижу то, что в следующем году минимальная зарплата будет уже не 4173, а 5500 гривен", - сказал он. Премьер убежден, что средняя зарплата за полтора-два года будет 620 долларов.
Общество
В Україні почастішали випадки масової загибелі бджіл після застосування засобів захисту рослин на посівах сільськогосподарських культур. Як розповіли в Держпродспоживслужбі, найбільше постраждали пасіки в Дніпропетровській і Луганській областях. У 2018 році удар був нанесений по 88 пасікам, де загинуло 1 613 бджолосімей (1 сім'я - це в середньому 30-40 тис. бджіл), за півроку 2019 року - по 148 пасікам (556 бджолосімей). Це офіційні дані. Самі ж бджолярі...
Общество
С 16 июля 2019 года вступил в силу закон Верховной Рады Украины, обеспечивающий функционирование украинского языка, как государственного. Какие изменения коснутся добропольчан и как отразится новый закон на их повседневной жизни, попытались разобраться журналисты MRPL.CITY. Кому из добропольчан надо знать украинский? Принятый закон "Об обеспечении функционирования украинского языка как государственного"  № 5670-добязывает владение государственным языком чи...
Новости по теме
Больничные палаты в Украине хотят оснастить туалетом и душевой
В Instagram подавляющее большинство предвыборных постов про "Слугу народа" - эксперты
Зеленский предлагает дать нерастаможенным "евробляхам" очередную отсрочку от штрафов
Фуд-новинка: добропольчан обеспечат «экстра»-молоком европейского качества
Пограничники усилили контроль на КПВВ и готовы к провокациям в день выборов
Відеокамери з наборів Розумний WATT з ефектом присутності підвищують безпеку будинку
Гройсман анонсировал повышение "минималки"
Добропільське районне управління Держпродспоживслужби інформує: почастішали випадки масової загибелі бджіл
Языковый закон: За что добропольчане могут понести ответственность?
На заметку добропольчанам: Vodafone повышает старые тарифы, и годовую абонплату - в новых