• Головна
  • Український тиждень імунізації 24-30 квітня 2019 року: «Вакцинація – це обов’язок кожного»
17:00, 24 квітня 2019 р.

Український тиждень імунізації 24-30 квітня 2019 року: «Вакцинація – це обов’язок кожного»

Український тиждень імунізації 24-30 квітня 2019 року: «Вакцинація – це обов’язок кожного»

В Україні, як і в усьому світі, за ініціативи ВООЗ, щорічно, починаючи з 2005 року, в останній тиждень квітня проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Цього року він буде проведений 24-30 квітня під девізом: «Захистимося разом – вакцини діють». В Тиждень імунізації ми згадуємо про те, що завдяки масовій вакцинації населення на нашій планеті були ліквідовані багато епідеміологічних захворюваннь, що забирали в колишні часи тисячі людських життів.

Головною метою кампанії є підвищення обізнаності про кардинальну важливість повноцінної імунізації протягом усього життя. Завдяки кампанії імунізації, запровадженій ВООЗ у 1967-1977 роках, було ліквідовано натуральну віспу, до цього від неї помирав кожен четвертий хворий. Досягнутою метою вважають ліквідацію поліомієліту. З початку боротьби з цією хворобою вдалося врятувати від паралічу близько 5 млн людей, на 99% знизити захворюваність; смертність від кору в усьому світі знизилася на 74%. Деякі країни досягли стійкого прогресу в боротьбі з туберкульозом. Вакцину від гепатиту В регулярно вводять дітям у 147 із 192 країн-членів ВООЗ.

Не дивлячись  на значні успіхи, закріплення результатів вимагає подальшої роботи. З 2010 р. нові вакцини були впроваджені в 113 країнах, і число вакцинованих дітей зросло на 20 мільйонів. Зараз на черзі стоїть ліквідація кору, поліомієліту, епідемічного паротиту. Розроблені вакцини проти вітряної віспи, дизентерії Зонне, пневмонії та інших поширених захворювань. Крім того, значний прорив в напрямку інноваційних і комбінованих вакцин дозволяють підліткам і дорослим людям захиститися від грипу, менінгіту, онкологічних процесів в печінці і шийці матки.

 Проте ситуація в цій області далека від ідеальної. Незважаючи на результати в роботі по досягненню всіх цілей по ліквідації хвороб, включаючи кір, краснуху, а також материнський і неонатальний правець, відзначається відставання, і за останні два роки в світі відбулося кілька спалахів кору, дифтерії і ряду інших хвороб, які попереджаються  за допомогою вакцин.

Щорічно в світі від інфекційних захворювань помирає понад 15 мільйонів чоловік. Причинами цього є недостатній рівень фінансування, недостатнє надходження медичних препаратів, відсутність доступу до пацієнтів служб охорони здоров'я та ін.

Імунізація дозволяє врятувати мільйони життів щороку і визнається більшістю фахівців однією з найбільш ефективних заходів втручання в галузі охорони здоров'я в світі.

Для забезпечення можливості виживання і процвітання для всіх людей у всьому світі країни повинні активізувати зусилля, щоб всі люди могли користуватися життєво важливими плодами вакцинації. Крім того, ті країни, які досягли цілей в області вакцинації, або досягли успіхів у їх досягненні, повинні працювати над закріпленням досягнутих ними результатів.

Розширення доступу до імунізації має життєво важливе значення для досягнення цілей в області стійкого розвитку, скорочення масштабів убогості і забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров'я. Планова імунізація є можливістю для контакту з працівниками охорони здоров'я з найперших етапів життя і забезпечує кожній дитині шанс жити здоровим життям з перших днів до похилого віку. Імунізація також є основним інструментом виконання інших пріоритетних завдань в галузі охорони здоров'я, починаючи з боротьби з вірусним гепатитом і закінчуючи зниженням стійкості до протимікробних препаратів. Вона також забезпечує платформу для роботи в галузі охорони здоров'я підлітків і підвищення якості допологової допомоги та догляду за новонародженими.

В Україні заходи з профілактичної вакцинації запроваджено на державному рівні. З метою запобігання інфекційним захворюванням проводиться планова імунізація населення, графік якої передбачає обов'язкові щеплення і ряд послідовних ревакцинацій від 10 найбільш небезпечних інфекційних захворювань: дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, краснухи, Hib-інфекцій.

Планові вакцинації дозволяють ефективно боротися з багатьма небезпечними інфекціями та перемагати їх. На жаль, в нашій країні все ще існує досить високий рівень необґрунтованою упередженості щодо вакцинації, що може поставити під загрозу життя багатьох людей. Тому кожен повинен прагнути до отримання повної та об'єктивної інформації про вакцинопрофілактику з достовірних джерел.

Якщо у Вас виникають сумніви в необхідності проведення профілактичних щеплень, не поспішайте відмовлятися від щеплень і підписувати документально відмову. Для початку проконсультуйтеся з лікарем, зберіть повну інформацію про небезпеку інфекційного захворювання, необхідність проведення щеплення, наслідки відмови від неї, можливі поствакцинальні реакції і ускладнення, про епідемічну ситуацію в світі по даному захворюванню.

І прийміть правильне позитивне рішення щодо проведення щеплень, адже хворобу легше попередити, ніж лікувати! «Захистимося разом – вакцини діють».

НАДІЯ ДРУГОВА Заступник головного лікаря КЗОЗ «Добропільська ЛІЛ»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добропілля #вакцинація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...