
Від початку року на Донеччині через необережність підірвалися 8 людей: троє загинули

Поліцейські закликають громадян дотримуватися правил безпеки та нагадують, що робити у разі виявлення вибухонебезпечного предмету.
Внаслідок поводження з бойовими припасами в Донецькій області загинули троє чоловіків. Осколкові поранення отримали 5 осіб, з них – одна жінка.
Причиною вибухів у більшості випадків стала необережність самих громадян. Так, житель Нікольського району знайшов гранату, приніс додому та разом з другом вирішив її випробувати. Наслідок – травматична ампутація кисті.
Нерідко такі дії завершуються непоправним. За аналогічних обставин на Різдво у Маріуполі загинули двоє молодих чоловіків.
Небезпеку становлять снаряди, міни, гранати, саморобні вибухові пристрої. Навіть набої або порох за необережності можуть спричинити загибель чи каліцтва.
Якщо ви побачили вибухонебезпечний предмет – в жодному разі не чіпайте його та не підходьте близько. Довірте цю справу фахівцям.
Що робити:
- відійти на безпечну відстань (230-250 метрів);
- повідомити поліцію або рятувальників за короткими номерами 102, 101
- попередити перехожих про небезпеку;
- дочекатися прибуття фахівців, щоб вказати місце знахідки.
Заборонено:
- наближатися до предмету;
- пересувати його, брати в руки або розбирати;
- користуватися поряд з предметом мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
- розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
- користуватися запальничками, іншими джерелами відкритого вогню.
Пам’ятайте! Вибуховий пристрій може виглядати як іграшка, ручка або будь-який інший звичайний предмет. Тому не слід торкатися залишених на вулиці речей.