• Головна
  • З 6 по 13 квітня проводиться Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я в Україні
10:17, 9 квітня 2019 р.

З 6 по 13 квітня проводиться Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я в Україні

З 6 по 13 квітня проводиться Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я в Україні

З 6 по 13 квітня 2019 року проводиться Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я в Україні, присвячений Всесвітньому дню здоров'я, який відзначається 7 квітня щороку.

Здоров’я населення є однією з найбільших цінностей, необхідною умовою для соціально-економічного розвитку країни. За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, під поняттям «здоров'я» слід розуміти «стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних дефектів».

Громадське  здоров'я –  це наука та практика попередження захворювань, збільшення тривалості життя і зміцнення здоров'я шляхом організованих зусиль суспільства.

Збереження здоров’я та забезпечення повноцінного життя людей є одними з найважливіших цілей світової спільноти. Уряд України схвалив Концепцію розвитку системи громадського здоров'я. Це допоможе створити єдину систему профілактичної медицини. 

Система громадського здоров'я – це комплекс інструментів, процедур та заходів, що реалізуються державними та недержавними інституціями для зміцнення здоров'я населення, попередження захворювань, збільшення тривалості активного та працездатного віку та заохочення до здорового способу життя шляхом об'єднаних зусиль усього суспільства. Громадське здоров'я включає такі  важливі галузі, як гігієна довкілля, здоров'я населення, психогігієна, безпека руху, економіка охорони здоров'я, державна політика, психічне здоров'я, страхова медицина, безпека та гігієна праці, тощо.

У центрі уваги громадського здоров'я є поліпшення здоров'я та якості життя шляхом профілактики і лікування захворювань та інших фізичних і психічних станів. Прикладами загальних заходів громадського здоров'я є заохочення до виконання правил особистої гігієни, грудного вигодовування, здорового способу життя, правильного харчування, проведення вакцинацій, розповсюдження презервативів для боротьби з інфекційними захворюваннями, що передаються статевим шляхом, робота на подолання наркоманії, алкоголізму і тютюнопаління, та ін.., які  виховуються з дитинства, а прикладом для дітей та підлітків повинні бути, в першу чергу, батьки.  

Громадське здоров'я, через місцеві системи охорони здоров'я та недержавні організацій відіграє важливу роль у зусиллях по профілактиці хвороб. Державні програми громадського здоров'я по проведенні вакцинації досягли успіхів у зміцненні здоров'я.

Громадське здоров'я сягає корінням в сиву давнину. Від витоків людської цивілізації, було визнано, що забруднена вода і відсутність належної утилізації відходів поширюються інфекційні захворювання. Ранні релігії намагалися регулювати поведінку, особливо ту, що пов'язана зі здоров'ям: від типу спожитої їжі до регулювання певних терпимих елементів, наприклад, вживання алкоголю або сексуальних відносин. Лідери несли відповідальність за здоров'я своїх підданих для забезпечення соціальної стабільності, процвітання і підтримки порядку.

Багато проблем зі здоров'ям зумовлені неадекватною особистою поведінкою. З точки зору еволюційної психології, надмірне споживання нових речовин, які шкідливі через активацію сформованої системи винагороди для таких речовин як наркотики, тютюн, алкоголь, очищена сіль, жири та вуглеводи. Нові технології на кшталт сучасного транспорту також приводять до зниження фізичної активності.

Таким чином, в нашому сучасному суспільстві громадське здоров'я  є пріоритетним напрямком в попередженні захворювань, збільшенні тривалості життя, зміцнення здоров'я, як за рахунок організованих зусиль суспільства, так і особистих зусиль.

Мета Тижня – довести до нашого населення, що наше здоров'я на 70 % залежить від нас самих.

В рамках тижня будуть проведені різноманітні заходи, направлені на підвищення рівня знань населення щодо  користі здорового способу життя, фізичної активності, правильного харчування,  гігієни праці, профілактики  туберкульозу, ВІЛ-інфекції, пагубного впливу шкідливих звичок.

Запрошуються 12.04.19 всі до флешмобу «ЛЮБОВ ТАК – СНІД НІ!»

Крилаті слова  великого вченого М.І Пірогова: «Майбутнє належить медицині запобіжній» –  були і будуть актуальними завжди.

Заступник головного лікаря КЗОЗ «Добропільська ЛІЛ» НАДІЯ ДРУГОВА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добропілля #СНІД #флешмоб
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...