• Головна
  • До уваги добропільчан: права пацієнта та лікаря
15:05, 15 квітня 2019 р.

До уваги добропільчан: права пацієнта та лікаря

До уваги добропільчан: права пацієнта та лікаря

В рамках проведення Всеукраїнського тижня громадського здоров'я 2019 року  акцентована увага  на Права людини та її обов’язки в сфері охорони здоров'я.

Варто зазначити, що не всі громадяни звертаючись за допомогою до медичних закладів знають про свої права та обов’язки, особливо що стосується медичної реформи та укладення декларацій з лікарем.

В зв’язку з цим,  та в термін проведення Тижня надавались консультації населенню щодо прав і обов’язків пацієнтів при зверненні.

Я  всім рекомендую, що і я особисто для себе і зробила, перечитати Конституцію України. Весь зміст Конституції направлений на захист прав людини, які ми зазвичай не знаємо і не використовуємо.

Конституція України співзвучна з «Загальною декларацією прав людини». Що стосується прав пацієнта, то це задекларовано в Законі України «Про основи законодавства України про охорону здоров'я» (далі Основи).

Що  означає слово пацієнт – це особа, яка звернулась до лікувального закладу для обстеження,  диспансерного нагляду або за лікуванням до лікаря. З цього моменту людина стає пацієнтом.

Свої права і обов’язки в повному обсязі громадянин може дізнатися в Основах. Я навожу Вам тезисно  права і обов’язки пацієнта:

Пацієнт при медичному обслуговуванні має право:

-          На гідність і повагу власної особистості,

-          На якісну медичну допомогу,

-          На відповідне відношення, яке  повинно будуватись з урахуванням його інтересів, а лікування повинно відповідати загальноприйнятим і затвердженим медичним стандартам,

-          На  отримання достовірної і повної інформації про стан свого здоров'я і ознайомлення з відповідними медичними документами, що стосуються його здоров'я,

-          На інформоване погодження стосовно методів діагностики, профілактики, лікування,

-          На вільний вибір лікаря,

-          На конфіденційність, 

-          Запрошувати іншого лікаря на любій стадії лікування,

-          На медико-соціальне просвітництво,

-          На релігійну допомогу і сприяння,

-          На допуск до нього, при лікуванні в стаціонарі, інших медичних працівників, членів сім'ї, нотаріуса чи адвоката в межах внутрішнього розпорядку ЛЗ,

-          На відшкодування заподіяної шкоди здоров'ю, відповідно рішення суду,

-          На відмову від лікування,  в разі отримання особою цивільної дієздатності, що повинно бути зафіксовано письмово і підтверджено документально.

Права лікаря:

-          Лікар не несе відповідальності за здоров'я хворого у разі відмови останнього виконувати  медичні приписи лікаря, або порушення внутрішнього розпорядку ЛЗ,

-          Має право, за умови що це не загрожує життю пацієнта, відмовитись від подальшого ведення пацієнта, якщо останній не виконує медичних приписів лікаря, або правил внутрішнього розпорядку медичного закладу,

-          Має право обмежити надання інформації пацієнту про стан його здоров'я, якщо повна інформація може завдати шкоди здоров'ю пацієнта.

 Обов’язки пацієнта:

-          Піклуватися про своє здоров'я та здоров'я дітей,

-          Виконувати медичні приписи лікаря, в т.ч. проходити профогляд, робити щеплення, ін.,

-          Дотримуватися правил внутрішнього розпорядку медичних закладів

При цьому необхідно відмітити, що в процесі контакту пацієнта з лікарем і взагалі з медичним закладом виникають питання, які не прописані в нормативних документах, але при бажані обох сторін всі проблеми вирішуються.

Всім нашим громадянам раджу на прийомі у лікаря проявляти більшу активність, цікавитись назначеними обстеженнями, лікуванням, поставленим діагнозом. Зберігайте амбулаторну карту та всю медичну документацію, яка може знадобитися при подальших консультаціях чи лікуванні.

Сподіваюсь , що всі права пацієнта і лікаря будуть захищені!

НАДІЯ ДРУГОВА Заступник головного лікаря КЗОЗ «Добропільська ЛІЛ»                                                    

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добропілля #лікар #пацієнт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...