
Понад 300 одиниць зброї і 100 мін здали жителі Донеччини до поліції за місяць

Усі громадяни, які незаконно зберігали, але добровільно видали правоохоронцям зброю та боєприпаси, будуть звільнені від кримінальної відповідальності. Зберегти життя – такою є мета профілактичних заходів поліції, які тривали впродовж квітня.

З 1 по 30 квітня на території Донецької області проходила всеукраїнська інформаційна кампанія, спрямована на вилучення з незаконного обігу зброї, а також запобігання злочинам і нещасним випадкам з її використанням.
«Приніс додому-поклав на полицю» - так зазвичай вчиняють громадяни зі знайденими боєприпасами. У найгіршому випадку – намагаються розібрати їх, що спричиняє загибель та каліцтво.
Під час заходів поліцейські наголошували на тому, яку небезпеку становлять вибухові «сувеніри». Один необережний рух, і граната Ф-1 за кілька секунд розривається на близько 300 осколків, радіус ураження – до 50 м.


В результаті за місяць жителі принесли до поліції 337 одиниць зброї, з них 87 – раніше незареєстрованої.
Зокрема здано 24 одиниці нарізної зброї армійського зразку, понад 200 – мисливської, 89 пістолетів і револьверів, а також майже 11 тисяч патронів.
А кількість виданих вибухонебезпечних предметів складає цілий арсенал: 33 снаряди, 106 мін, більше 90 бойових гранат. Відтак, сотні життів – збережені.
Незаконне зберігання зброї тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років (ст. 263 Кримінального кодексу України).


Однак, згідно із законом, у випадку добровільного роззброєння громадяни звільняються від відповідальності.
Нагадаємо, здати зброю та уникнути покарання можна у будь-який час. Для цього звертайтеся до територіальних підрозділів поліції або за телефоном 102.