• Головна
  • Що потрібно знати добропільчанам при заправці автомобілів скрапленим газом
10:00, 29 травня 2019 р.

Що потрібно знати добропільчанам при заправці автомобілів скрапленим газом

Що потрібно знати добропільчанам при заправці автомобілів скрапленим газом

Останнім часом збільшується кількість автовласників, які встановлюють на свої авто газобалонне обладнання (далі – ГБО), разом з тим частішають випадки негативного досвіду при заправці газом.

Скарги переважно викликані підозрами на недолив або перелив, які є однотипними: «В мене балон на 42 л, а Ви залили 44 л. Ви мене обдурили». Подальші обговорення призводять до створення домислів та міфів про несправність функціонування паливно роздавальної колонки (далі – ПРК). Спробуємо пояснити, чому виникають такі ситуації.

Встановлений автомобільний газовий балон не є метрологічно регульованим засобом вимірювальної техніки виміру та не повірений метрологічною службою і місткість вказана на бірці або у паспорті є приблизною, можлива похибка до 20%, виробники по різному маркують ГБО. Так, дехто з виробників пише загальний об’єм і вказують максимальну наповненість до 80-85%, інші вказують максимальну наповненість на 80% та об’єм 40 літрів, хоча насправді об’єм балона може складати 50 літрів, у разі коли у водія відсутній паспорт на ГБО або інші підтверджувальні документи, то йому буде важко з’ясувати місткість ГБО. Важливим є встановлення мультиклапанів (відсікачів), оскільки, балон не можна заправляти більш ніж на 85%.

У багатьох випадках відсікач є не справним або взагалі відсутній, у разі коли відсікач не спрацьовує або несправний, ПРК автоматично може заповнювати балон далі, понад 85%. Газова ПРК є засобом вимірювальної техніки й має бути повірена сертифікованою метрологічною службою, про що видається свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, яке повинне знаходитися на автозаправній станції (далі — АЗС), а колонка (елементи настроювання (блок управління) повинні бути опломбовані співробітниками ДП «Укрметртестстандарт».

Отже, у разі виникнення сумнівів щодо правильності наповнення газової ПРК, водій має право вимагати від адміністрації АЗС, свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки ПРК, візуальний огляд наявності пломб на ПРК, у разі необхідності можна зробити контрольний пролив ПРК на точність за допомогою повіреного метрологічною службою еталонного мірника.

Добропільське районне управління Держпродспоживслужби.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добропілля #при_заправці #автомобілів #скрапленим #газом
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...