• Головна
  • Рекомендації добропільчанам щодо санації шахтних колодязів
11:13, 30 травня 2019 р.

Рекомендації добропільчанам щодо санації шахтних колодязів

Рекомендації добропільчанам щодо санації шахтних колодязів

Вживання якісної води для пиття є однією з найважливіших запорук збереження здоров’я людини і її довголіття. Але потрібно пам’ятати, що вода може бути одним з факторів передачі небезпечних інфекційних захворювань, в першу чергу кишкових, а також хвороб, спільних для людей і тварин, які передаються мишевидними гризунами (туляремії, лептоспірозу та інших).

В сільських населених пунктах найбільш поширеним джерелом питного водопостачання є підземні грунтові води, які потрапляють до населення найчастіше через приватні шахтні колодязі.

Забруднення грунтової води може відбутися як у грунтовому потоці, так і в шахтному колодязі при потраплянні різного складу забруднівачів - від залишків пестицидів та агрохімікатів до бактеріальних агентів від хворих тварин. Саме тому, територію поблизу колодязя, слід утримувати в чистоті та організовувати відведення поверхневого стоку.

Колодязна вода, що використовується для господарсько - питних потреб, повинна бути епідемічно безпечною (не містити бактеріального забруднення), нешкідливою за хімічним складом та приємною за органолептичними (смаковими) властивостями.

Дезінфекцію колодязів проводять за епідемічними показаннями та з профілактичною метою: при встановленні бактеріального забруднення води, при виникненні надзвичайних ситуацій (повеней, затопленні територій, в результаті відтаювання снігів), після ремонту колодязя. Тому саме весною питання щодо очищення та дезінфекції колодязів, з метою забезпечення якісною питною водою постає важливим.

Знезараження води у колодязях проводиться передбаченими для цих цілей дезінфекційними засобами, дозволеними до застосування Міністерством охорони здоров’я України і які внесено у відповідний державний реєстр дезінфекційних засобів.

З метою отримання послуг щодо санації (дезінфекції) шахтних колодязів рекомендовано звертатися до компетентних з цього питання установ.

Дотримуйтесь порад фахівців, піклуйтесь про своє здоров’я!

Добропільське районне управління Держпродспоживслужби

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добропілля #шахтні_колодязі #санація #вода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...