До уваги добропільчан: стережіться шершнів — їх укуси смертельні

Впродовж останніх декількох років на територіях парків, скверів, дитячих дошкільних закладів, шкіл, оздоровчих закладів мешканці міста все частіше зустрічають комах, зовнішнє схожих на осу, але значно більших за розміром, чорно-жовтого кольору, які безперервно кружляють низько над землею, ніби чогось шукаючи.

Комаху звуть Сколія- гігант (лат. Megascolia maculate), занесена до Червоної книги України, найбільша оса Європи, довжина тіла самиць сягає 55-60 мм. У великій кількості з'являються на поверхні наприкінці весни- початку літа-у період спарювання та запліднення самок.

І майже завжди поруч ви побачите хоча б один трухлявий пень, або залишки від нього- вхідні дверцята домівки цієї комахи. Сама ж домівка розташована нижче- це коріння того, що колись було деревом.

Основний цикл розвитку личинки Сколії- гіганта проходить глибоко під землею, а саме- в природних укриттях- порожнечах трухлявих пеньків, де є відповідні для розвитку личинки умови взимку - температура та волога.

Сколія-гігант- оси- одинці. Вони не будують гнізд і не живуть сім'ями. Так що колективний напад таких ос Вам не загрожує. І ще один «плюс»- цей вид ос не агресивний.

Але, звичайно, за умов, коли самих ос, та домівки, де вирощується малеча, Ви не чіпаєте. Для профілактики заселення коріння цими осами, необхідно спилювання дерев у населених пунктах проводити нижче рівня грунту хоча б на декілька сантиметрів, засипаючи місце спилу землею після завершення робіт.

Серпень-вересень період активного розмноження шершнів (лат.Vespa). Розміри наших різновидів шершнів складають у середньому 20-35 мм, у тропіках деякі види сягають розмірів до 55-60 мм і більше. . З огляду на той факт, що шершні використовують в якості їжі шкідників садових культур, а також старих і хворих бджіл, їх можна зарахувати до корисних комах.

Загальна тривалість життя шершня складає не більше місяця, за винятком матки, яка може прожити до 2 років, у т.ч. пережити зимівлю. Шершні будують свої гнізда на поверхні, в самих різних укриттях: у дуплах дерев, закинутих шпаківницях, гаражах і сараях, на горищах, балконах будівель і т.п. По формі гнізда нагадують лускату на вид грушу, овал, або шар. За сезон розмноження (теплий період року) такий собі вулик може сягати розміру до 50 см і більше.

Якщо Ви випадково побачили гніздо шершнів, то можете бути впевнені, за Вами теж вже давно спостерігають з протилежного боку, чекаючи команду на атаку. Шершні громадські комахи і відчуваючи небезпеку для свого гнізда, атакують теж командою, великим числом особин, а це вже вкрай небезпечно. Спровокувати напад може: випадкове торкання гнізда, наближення до гнізда на критичну відстань, різкі рухи, крики, гучна мова, запах парфумів, алкоголю та ін.

Таким чином, безпосереднє сусідство з шершнями для домовласників може бути небезпечним, тому необхідно терміново позбавлятись таких домівок, для чого звернутися за допомогою до спеціалізованих організацій, маючих спеціальне обладнання, та засоби захисту.

Після укусу, у т.ч. осою, бджолою і т.п., необхідно терміново прийняти антигістамінний препарат, наприклад, «Супрастін», «Тавегіл», у разі погіршення самопочуття, негайно викликайте «швидку допомогу».

Джерело: Добропільське районне управління Держпродспоживслужби

стережіться шершнів Добропілля
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии