![](https://s.06277.com.ua/section/logo/upload/pers/92/logo.png?20240727)
У Добропіллі поліцейські закликають дорослих: навчайте дітей правилам безпечної поведінки
Днями на Дніпропетровщині шестеро дітей опинились в лікарні внаслідок вибуху гранати. Аби не допустити таких випадків, правоохоронці просять батьків нагадати своїм дітям правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів.
![У Добропіллі поліцейські закликають дорослих: навчайте діт..., фото-1 У Добропіллі поліцейські закликають дорослих: навчайте дітей правилам безпечної поведінки, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Правоохоронці постійно проводять зустрічі із дітьми, під час яких навчають дітей правилам безпечної поведінки. Зараз тривають літні канікули, і багато дітей своє дозвілля проводять самостійно, без нагляду дорослих. Через свою допитливість та бажання познати щось нове, діти можуть опинитися в надзвичайних ситуаціях. Аби неповнолітні не розгубились і знали, як слід діяти в таких обставинах, правоохоронці просять дорослих донести до своїх дітей основні правила поведінки при виявленні вибухонебезпечного предмета (ВНП) або схожого на нього предмета.
Необхідно:- Триматися від предмета на достатній відстані;
-Негайно сповістити про небезпечну знахідку дорослих, місцеві органи влади – службу порятунку (101), або міліцію (102);
- Добре запам'ятати місце знаходження ВНП; - Встановити попереджувальні знаки або огорожу навколо ВНП (тут можна використовувати всілякі підручні матеріали – жердини, кілки, гілки, мотузки, шматки тканини, камені тощо). Категорично забороняється:- Обстежувати предмет самостійно; - Брати ВНП в руки, наносити по ним удари, намагатися їх розібрати;- Переносити або перекочувати ВНП з місця на місце; - Кидати ВНП в багаття або розводити над ними вогонь; - Збирати і здавати ВНП як металобрухт.
Пам'ятайте! Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.
Бережіть своє життя та життя ваших дітей!