• Головна
  • Добропільчанам на замітку: що значить маркування на яйцях
09:39, 10 липня 2019 р.

Добропільчанам на замітку: що значить маркування на яйцях

Добропільчанам на замітку: що значить маркування на яйцях

Яйця є цінним харчовим продуктом, оскільки мають високі харчові та біологічні властивості. До складу яєць входять близько 26% білка, 22% жиру, вітаміни A, D, Е, К, групи В та інші речовини.

Але чи задумувались ви, коли купували чергову порцію яєць, що означає маркування на них?

Всі яйця повинні проходити перевірку в декілька етапів і тільки після цієї перевірки вони можуть потрапити на полиці магазинів, інформують на офіційному сайті Держпродспоживслужби України в Чернівецькій області. Яйця, допущені до реалізації, обов’язково повинні маркувати у встановленому порядку: – дієтичні яйця маркують червоною фарбою, а столові – синьою, яку дозволило Міністерство охорони здоров’я України; штампом круглої форми або овальної форми. На штампі для дієтичних яєць позначають категорію і дату сортування (число та місяць), а для столових – тільки категорію. – категорії дієтичних та столових яєць маркують так: добірна – Д, перша – 1, друга – 2; – дрібні яйця позначають відповідною етикеткою (“дрібні”).

До дієтичних належать свіжі харчові яйця, термін зберігання яких не перевищує 7 діб, не враховуючи дня знесення, які зберігають за температури не нижче ніж О °С і не вище ніж 20 °С. Яйця, не реалізовані протягом 7 діб, належать до столових. До столових належать яйця, які зберігали за температури від О °С до 20 °С не більше ніж 25 діб, не враховуючи дня знесення Можна не маркувати столові яйця, котрі заготовляють певні організації і відправляють на виготовлення яєчного порошку. Маркування яєць повинне бути чітким.

Фахівці радять обирати яйця саме з маркуванням, тому що яйця можуть нести епідеміологічну небезпеку, оскільки на їхній поверхні міститься різноманітна мікрофлора, зокрема патогенна(викликає запальні процеси різних органів і тканин), різні види сальмонел. Крім того, можливе ендогенне інфікування яєць, яке спричиняє гнійно-запальні процеси та отруєння. Свіжі яйця від здорової птиці є стерильними. Причини їхнього псування можуть бути різними, але найчастіше це стається внаслідок дії мікробів, різноманітних грибків, кишкових паличок. У процесі зберігання мікроорганізми починають швидше проникати крізь пори у шкаралупі і вже раніше корисне яйце може стати отрутою для вас. Розмноження цих мікроорганізмів у яйці викликає гнильні процеси вмісту, тому якщо термін зберігання яйця підходить до кінця, краще викинути його задля свого здоров’я. Іноді у яйцях від водоплавної птиці, тобто качки чи гуски, містяться сальмонели, тому вони можуть стати причиною харчових отруєнь. З цих причин, споживання сирих качиних і гусячих яєць обмежене, а в ресторанах, кафе чи інших закладах громадського харчування, взагалі заборонене. Непридатні ці яйця і для виготовлення кремових кондитерських виробів, морозива, майонезу та яєчних порошків. Проте такі яйця застосовують у виробництві кондитерських виробів, де вони обробляються високими температурами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добропілля #новини #яйця #маркування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...