У Донецькій області кожен просьюмер щомісяця в середньому забезпечує «зеленою» електроенергією 10 сімей

На Донеччині працює 171 домашня електростанція. Просьюмери*  використовують «зелену» електроенергію для побутових потреб, а надлишки продають у мережу. Компанія-постачальник «Донецькі енергетичні послуги» з початку року закупила понад 1,5 млн кВтгод електроенергії, виробленої домашніми СЕС і ВЕС.

Тільки з січня по червень в регіоні встановили 62 нові сонячні та вітрові домашні електростанції. 

Лідер за кількістю установок – Маріуполь. «Донецькі енергетичні послуги» уклали договори з 44 маріупольськими просьюмерами. Серед них є комбінована станція, яка генерує енергію з сонця і вітру одночасно. На другому місці Слов'янськ, де встановлено 29 домашніх сонячних електростанцій, у Костянтинівці – 14, у Лимані – 13, у Покровську – 11.

«Зараз на Донеччині один просьюмер щомісяця в середньому забезпечує «зеленою» енергією 10 сімей. Чим більше людей будуть переходити на використання поновлюваних джерел енергії, тим більше буде чистої енергії, яка не вимагає копалин – газу, вугілля. Закуповуючи у малих виробників електроенергію для жителів області, ми робимо свій внесок в енергонезалежність України», – каже директор компанії «Донецькі енергетичні послуги» Олександр Северін.

«Зелений» тариф на закупівлю згенерованої побутовими електростанціями енергіївстановлює НКРЕКП.

*Просьюмери (від англ. Prosumer, producer – виробляти + consumer – споживач) – домогосподарства, що самостійно виробляють для своїх потреб електроенергію, а надлишки продають у мережу.

просьюмер електроенергія
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии