Світлодіоди замість ртутних ламп: в ДТЕК Донецькі електромережі переходять на екологічні прилади
Жодної нової ртутної лампи. У ДТЕК Донецькі електромережі більше не будуть купувати люмінесцентні та інші джерела освітлення, які містять ртуть. Прилади поступово замінять на безпечні для здоров'я людини і навколишнього середовища світлодіоди. Екологічну ініціативу впроваджують у всіх підрозділах компанії.
Замість ртутних приладів компанія купуватиме більш екологічне і енергоефективне LED-освітлення. І поступово змінюватиме люмінесцентні лампи на світлодіодні.
«Щорічно ми здаємо на утилізацію близько тисячі люмінесцентних ламп, які містять ртуть. І хочемо повністю відмовитися від їх використання. Так ми дбаємо про навколишнє середовище. І сподіваємося своїм прикладом «заразити» не тільки наших співробітників, але і клієнтів», - говорить керівник департаменту з охорони праці ДТЕК Донецькі електромережі Валерій Івановський.
Ртутні лампи вимагають спеціальної утилізації. І ДТЕК Донецькі електромережі за три роки передав понад 3 з половиною тисяч одиниць ліцензованим Міністерством екології компаніям, які можуть їх утилізувати.
Повністю перейти на «безртутний» режим в ДТЕК Донецькі електромережі планують до 2021 року.
Довідка:
• Ртуть - один з найбільш небезпечних токсинів для навколишнього середовища і здоров'я людини, - акцентують у Всесвітній організації охорони здоров'я. Отруїтися ртуттю можна не тільки при прямому контакті, - якщо розбилася лампа або градусник. А й при вживанні молока і м'яса корів, яких пасли на забруднених територіях. А також через грунт, воду і т.д.
• 1 г ртуті забруднює 200 000 м3 води і 3 млн м3 повітря. До того ж, небезпечний метал накопичується в коренях рослин і дерев, грибах, водоростях і рибі.
• Відпрацьовані ртутні лампи підлягають спеціальній утилізації - їх не можна викидати в контейнери для сміття. Але в Україні, фактично, немає пунктів збору.
• Енергетики пропонують замість ламп розжарювання і люмінесцентних, використовувати світлодіодні (LED) елементи, які, при високій енергоефективності, є екологічно чистими джерелами світла.