• Головна
  • Добропілля долучилося до акції в підтримку «права голосу» переселенців
12:14, 29 серпня 2019 р.

Добропілля долучилося до акції в підтримку «права голосу» переселенців

Переселенці та активні мешканці Добропілля, що займаються захистом прав людини, вийшли на акцію під будівлю Добропільської міської ради. Активісти  вирішили привернути увагу влади на те, що внутрішньо переміщені особи через п'ять років після окупації Криму та початку бойових дій на Донбасі, так і не можуть голосувати на місцевих виборах. Повідомляє ДоброNews.City

o_1djcreb09u8e9kfj711l1e1vth1v.jpg
  • twitter.png
  • facebook.png
o_1djcreb0a18c53vuin8relv4r20.jpg
  • twitter.png
  • facebook.png

Сергій Калінін, переселенець, голова ГО «Громадський Простір «Розвиток» вважає, що це не справедливо, бо переселенці вносять вагомий вклад в розвиток громади. В Добропіллі, за його словами, зареєстровано біля 8 тис. переселенців. Багато хто з них працює, займається підприємницькою діяльністю, приймає участь в громадському житті міста, але права голосу на місцевих виборах не має.
«Через те, що переселенці не є електоратом на місцевих виборах, кандидати не включають в свої програми заходи щодо ВПО. Крім того половина Верховної Ради — «мажоритарники». Переселенці не могли голосувати за їх обрання, тому зараз в Раді велика кількість депутатів, яким буде байдуже на проблемні питання, пов'язані з вимушеними переселенцями. Хоча це є однією з найгостріших проблем України.»
Торік Добропільська міська рада прийняла звернення в підтримку законопроекту № 6240 щодо виборчих прав вимушених переселенців та трудових мігрантів, але законопроект так і не був винесений на голосування в Верховну Раду України депутатами минулого скликання.

«Це сором, коли в правовій державі на протязі довгого часу порушуються Конституцийні права громадян. Закон повинен бути єдиним для всіх, - говорить Ксенія Печерська, директорка з розвитку ГО «Громадський Простір «Розвиток», - ми долучилися до цієї акції, щоб показати, що в Добропіллі існує ця проблема, як і по всій Україні. Вирішити ми її можемо лише спільними зусиллями»
За ініціативи Громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ», співавтором законопроекту № 6240, подібні акції пройшли по всім регіонам Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Доброполье #переселенцы
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...