• Головна
  • До уваги добропільчан: дії у разі виникнення пожежі
12:46, 2 вересня 2019 р.

До уваги добропільчан: дії у разі виникнення пожежі

До уваги добропільчан: дії у разі виникнення пожежі

Якщо почалася пожежа, найголовніше - не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину за номером 101, чітко і ясно назвати адресу і місце виникнення пожежі.

Якщо є можливість, то спробуйте погасити вогонь засобами, що є під рукою:

скористайтесь вогнегасником; невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху) або мокрим віником (розмазуючи воду по палаючій поверхні); якщо у кімнаті є вазони з квітами, то землю з них можна використати для гасіння вогню; не витягайте з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню пожежі. Гасити вогонь (водою або піском) треба із країв до центру; при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежних неможливо, необхідно, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.

Покидайте приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору. По можливості змочіть якусь тканину, прикрийте нею дихальні шляхи. Під час переходів через задимлені ділянки затримуйте дихання. Варто 2-3 рази вдихнути дим - і можна знепритомніти через отруєння чадним газом, що призведе до загибелі. До дверей приміщення слід повзти підлогою під хмарою диму, але не відчиняти двері відразу: обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то відчиніть їх та швидко виходьте; якщо двері гарячі, не відчиняйте їх – дим та полум’я не дозволять вам вийти; щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму. Повертайтесь поповзом у глибину приміщення і приймайте заходи до порятунку; присядьте та глибоко вдихніть повітря, розкрийте вікно, висуньтеся та спробуйте покликати на допомогу.

Якщо ви опинились на верхніх поверхах, ні в якому разі не вистрибуйте у вікно, дочекайтесь пожежних!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Доброполье #пожары
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...