
СНІД подолаємо разом: добропільчан запрошуют взяти участь у тестуванні на ВІЛ
Європейський тиждень тестування на ВІЛ-статус, який пройшов з 22 по 28 листопада 2019 року, приурочений до 1 грудня - Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом. Цей день служить укріпленню організаційних зусиль щодо боротьби з пандемією ВІЛ/СНІД, які направлені на підтримку світової громадськості Програм профілактики розповсюдження ВІЛ/СНІД.
В 1988 році під егідою ВООЗ прийнято рішення встановити 1 грудня як Всесвітній день боротьби із СНІДом та ВІЛ-інфекцією. Історія захворювання СНІДом нараховує 38 років, відколи вперше в 1981 році встановили захворювання, до того часу невідоме людству. Світ ще ніколи не знав такого грізного захворювання. Біда в тім, що захворювання прийняло характер епідемії.
Тестування проводилось при підтримці AHF Ukraine (Фундація АНТИСНІД-України) і реалізується з метою підвищення рівня знань населення і медичних працівників з питань тестування на ВІЛ. Тестування проводилось в лікувальних закладах міста і району. За тиждень охоплено тестуванням швидкими тестами 175 осіб, із яких основна кількість пройшла тестування у відділенні профілактики та лікування ВІЛ/СНІД поліклінічного відділення № 1 (м.Добропілля). Кожен із нас повинен мати активну громадянську позицію: «Яне захворію і не заражу інших».
Бути відповідальним за своє здоровя, за здоровя своїх рідних і близьких людей.
Звертаюся до кожного: «Ви повинні особисто перервати цей ланцюжок заражень!» Джерелом зараження служить людина хвора на СНІД, чи вірусоносій , який ще більше небезпечний, так як практично є здоровим, веде активний образ життя і не знає про своє захворювання.
Нагадуємо шляхи зараження:
Статевий.
Парантеральний (через кров, при користуванні загальними шприцами, голками, через донорську кров та ін.).
Від матері до дитини (під час вагітності, пологів, годування груддю).
Ви можете захистити себе від інфікування:
Безпечний секс (використання презервативів).
Майте постійного статевого партнера.
Уникайте випадкових статевих контактів.
Відмовтесь від прийому наркотичних речовин.
В місті і районі постійно проводиться Добровільне Консультативне Тестування (ДКТ). Мета тестування на ВІЛ:
Отримання результату тесту допоможе уникнути важкого відчуття невідомості.
Це дасть тобі впевненість у тому, що ти не передаєш ВІЛ тим, кого любиш.
Якщо ти збираєшся стати матір'ю, то зможеш бути спокійна за свою майбутню дитину, оскільки передача вірусу від матері дитині може бути значно знижена (до 2% і менше), якщо вагітна жінка приймає противірусні препарати.
Тестування на ВІЛ проводиться безкоштовно, конфіденційно і анонімно.
Завдяки антиретровірусній терапії (АРТ) пацієнт може жити повноцінним життям- створювати сім'ю, мати здорових дітей, вчитися, працювати, будувати плани і реалізовувати їх.
Значення проведення ДКТ у своєчасному виявлені ВІЛ та наданні доступу до АРТ.
Віру в перемогу над СНІДом дає Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй по ВІЛ/СНІДу – ЮНЕЙДС, яка поєднує зусилля одинадцяти організацій. Діяльність ЮНЕЙДС направлена на те, щоб до 2030 року епідемія СНІДу перестала бути загрозою громадському здоровю. Виконавчий директор ЮНЕЙДС Вінні Бьянима зробила заяву – послання до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 2019, яке визначило роль товариств і спілок, як головну надію у викорінюванні СНІДу. Можна сказати, що одним із товариств є медичні працівники, включаючи і відділення профілактики та лікування ВІЛ/СНІД КНП «Добропільська ЛІЛ», яке професійно зацікавлене в наданні допомоги людям, які живуть з ВІЛ. ЮНЕЙДС очолює і надихає світ для досягнення єдиного бачення: нуль нових ВІЛ- інфекцій, нуль дискримінації, нуль смертей внаслідок СНІДу.
90-90-90: амбіційні цілі ЮНЕЙДС наближають перемогу над епідемією СНІДу. 90-90-90 – це означає:
До 2020 року 90% всіх людей з ВІЛ повинні знати про свій статус,
До 2020 року 90% всіх людей, у яких діагностовано ВІЛ-інфекція, повинні стабільно отримувати антиретровірусну терапію (лікування безкоштовне),
До 2020 року у 90% людей, які отримують антиретровірусну терапію, повинна спостерігатися супресія (вірус повністю блокований і не руйнує імунітет).
На даний момент доступ до забезпечення антиретровірусним лікуванням можливий в 100% випадків при прихильності пацієнтів до лікування. В зв’язку з цим, запрошую до відділення ВІЛ/СНІД (кабінет № 73) людей: які живуть з ВІЛ і знають про це, і які ще не отримують лікування, прийти для отримання антиретровірусної терапії, з одним позитивним результатом на ВІЛ прийти на дообстеження, з подальшим призначенням антиретровірусної терапії (при позитивному результаті), яка поліпшить якість і тривалість Вашого життя!!!
З жовтня 2019 року введене в дію Індексне тестування, тобто цілеспрямоване тестування.
Тому звертаюсь до людей з ВІЛ-статусом, які вже приймають АРТ, подумати і запросити своїх колишніх партнерів, які можливо можуть бути інфікованими, для обстеження, і у випадку діагностування ВІЛ їм буде призначене лікування. Або розповісти про своїх партнерів лікарю інфекціоністу. Також хочу привернути увагу підлітків і молоді (14-24 роки) з можливими проблемами по даному питанню, і пропоную відвідати психолога Кабінету «Клініка, дружня до молоді» (каб. № 62).