
У Добропіллі з’являться нові вулиця та провулок
Ще в 2016 році кілька учасників АТО погодилися на виділення земельних ділянок для індивідуального будівництва. Для цього в Генеральний план Добропілля були внесені зміни щодо створення нових вулиці та провулку на пустирі за мікрорайоном Сонячним.
5 грудня у міськвиконкомі відбулися громадські слухання щодо присвоєння новим топографічним об’єктам назв. Незважаючи на те, що об’ява про слухання була розміщена на сторінках нашої газети та на сайті міськради, на засіданні були присутні майже одні працівники виконкому. Не з’явилися навіть ті, кому жити на новій вулиці. Тому назви вибрали учасники слухань. Вулиця, з огляду на те, що ділянки отримають учасники АТО, буде називатися вулицею Захисників. Вона проходить від дитсадка «Казка» вздовж південної околиці Бідняцького до гаражного кооперативу. Головний архітектор Сусанна Арутюнян запропонувала для провулку дві назви – Торговельний та Шахтарський.
Провулок проходить від південної околиці мікрорайону Сонячний вздовж промзони до шахти «Добропільська», саме ним багато шахтарів та працівників фабрики йдуть на роботу. Більшу частину нинішнього пустиря має зайняти, згідно Генплану, торговельний центр, та з огляду на нинішню економічну ситуацію, його появу слід чекати у якомусь віддаленому майбутньому. Тому учасники слухань зупинилися на назві Шахтарський. Нові назви затвердять спочатку комісія по перейменуванню, а потім на засіданні виконкому.
У минулому номері газета розповідала, де у Добропіллі та підпорядкованих містах і селищах можна знайти пам’ятники шахтарям. Як не дивно, на карті Добропілля вперше з’явиться топонім з назвою «Шахтарський». Тільки після процесу декомунізації вулиця Леніна отримала назву Алмазна на честь шахти, Кірова стала Рудниковою, а Плеханова – вулицею Гірників. Можна, звісно, зауважити, що на тому ж Бідняцькому є вулиці Стаханова та Ізотова, присвячені знаменитим шахтарям. У Білозерському після декомунізації з’явилися вулиці Гірнича та Шахтарської слави. Тому висновок доволі сумний – у регіоні забували не тільки пам’ятники шахтарям зводити, а й називати на їх честь вулиці.