• Головна
  • Від сплати за електроенергію великих промислових клієнтів залежить надійність електропостачання всього регіону
10:55, 23 квітня 2020 р.

Від сплати за електроенергію великих промислових клієнтів залежить надійність електропостачання всього регіону

В умовах боротьби з коронавірусною інфекцією оператор системи розподілу ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля продовжує забезпечувати надійне електропостачання для понад 7 тисяч клієнтів регіону. Серед них – шахти, великі промислові підприємства та 6 792 побутових клієнта. Всі вони потребують безперебійного електропостачання в умовах карантину. ОСР вчергове наголошує  від своєчасних сплат за електроенергію залежить надійність електропостачання всіх клієнтів у регіоні.

Оператор системи розподілу (ОСР) вимушений констатувати – державні шахти продовжують накопичувати борги за розподіл електроенергії, не зважаючи на неодноразові заклики ОСР.

У зв’язку з цим ОСР інформує, що вимушений обмежити електропостачання державному підприємству ШУ «Шахта імені М.С. Сургая» за борги перед ОСР та за заявкою постачальника електроенергії, згідно Кодексу Систем Розподілу та ПРРЕЕ. Відповідно до умов постанови Кабінету Міністрів №255 від 2 квітня 2020 року, обмеження постачання електроенергії відбудеться до технологічного мінімуму, що не передбачає повного знеструмлення електроустановок споживача та залишає можливість підтримувати життєзабезпечення шахти.

Сума заборгованості шахти за розподіл електроенергії за березень станом на 22 квітня складає 2,3 млн грн. Додатково зауважуємо, що вже 27 квітня шахтоуправління має здійснити платіж в розмірі 4,7 млн за графіком реструктуризації боргу 2019 року та 4,7 млн за розподіл електроенергії в квітні. Продовження накопичення боргів держшахти ставить під загрозу можливість ОСР виконувати свій обов’язок, а саме підтримувати інфраструктуру мереж на належному рівні та здійснювати аварійні ремонти.

Накопичення та несплата нинішніх боргів шахт впливає на енергобезпеку регіону. ОСР ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля забезпечує електропостачанням понад 7 тисяч побутових споживачів та юридичних клієнтів. Серед них комунальне підприємство КП «Вода Донбасу», що постачає воду жителям 289 населених пунктів. Відповідно до умов Нового ринку електроенергії, ОСР має закуповувати електроенергію на умовах авансових платежів, на які немає достатньо коштів через накопичення боргів за розподіл електроенергії його клієнтами – державними шахтами. ОСР  потребує додаткових коштів для закупівлі засобів індивідуального захисту  персоналу  під час роботи в умовах карантину,  закупівлі обладнання та матеріалів  для ремонтних робіт у населення, юридичних осіб та, що особливо критично сьогодні,  – лікарень, в тому числі Центральної міської лікарні м. Вугледар.

Вирішення проблеми порушення енергобезпеки регіону в умовах боротьби з епідемією потребує системного рішення і знаходиться в компетенції Міністерства енергетики. ОСР вже неодноразово звертався до Міністерства енергетики  та захисту довкілля, у відомстві котрого знаходяться державні шахти. Також листи з проханням урегулювати ситуацію та взяти на контроль виплати за графіком погашення боргу були спрямовані до Кабінету міністрів, Донецької обласної державної адміністрації та РНБО. Востаннє – 25 березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ДТЕК
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...