Абітурієнтів Добропілля запрошують вступити до ВВНЗ

Система військової освіти інтегрована до загальнодержавної системи освіти. Вступну кампанію 2020 року організовано згідно з вимогами законів України, Умовами прийому до вищих навчальних закладів у поточному році, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки.
Про це повідомив заступник директора Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковник Вадим Артамощенко.
— До мережі вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти (далі — ВВНЗ та ВНП ЗВО. — Ред.) входить два університети, чотири академії, шість військових інститутів, три коледжі сержантського складу, одне відділення військової підготовки, тридцять три кафедри військової підготовки, десять кафедр медицини катастроф та військової медицини та три військових ліцеї. Три заклади мають статус «Національний», — розповів офіцер.
За його словами, терміни підготовки становлять — 2,5 року на здобуття ступеня освіти «фаховий молодший бакалавр», 4 роки — «бакалавр» за усіма спеціальностями, 1,5 року — «магістр».
— Підготовку для проходження військової служби за контрактом на посадах сержантського (старшинського) складу здійснюють військові коледжі (відділення військової підготовки) сержантського (старшинського) складу ВВНЗ та ВНП ЗВО, — зазначив полковник Вадим Артамощенко.
Він наголосив, що на навчання прийматимуть осіб віком із 17 років у рік вступу до 30 років, які здобули повну загальну середню освіту з-поміж цивільної молоді, випускників військових або військово-морських ліцеїв і ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за контрактом. Також здобувати освіту зможуть резервісти і військовозобов’язані з повною загальною середньою освітою, що не мають військових звань офіцерського складу.
— Особливість вступної кампанії 2020 року — надання права військовослужбовцям строкової служби брати участь у конкурсі для вступу до ВВНЗ (ВНП ЗВО) лише за сертифікатами зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти, — підкреслив полковник Вадим Артамощенко.
Також він додав, що контрактники, які бездоганно прослужили в ЗС України не менше одного терміну, або які проходять строкову військову службу за призовом під час мобілізації та зазнали поранення під час виконання службових обов’язків у районі проведення ООС, мають право вступу до ВВНЗ на заочну форму навчання для здобуття ступеня вищої освіти «бакалавр» за цивільними спеціальностями.
Довідка. В умовах особливого періоду брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів при вступі на освітні програми у галузі воєнних наук мають право:
— громадяни України, звільнені зі строкової служби — протягом року після звільнення;
— студенти закладів вищої освіти, які виявили бажання вчитись у ВВНЗ;
— вступники з числа випускників військового (військово-морського) ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, які закінчили навчання в рік вступу;
— військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Вступники з числа цивільної молоді та резервістів будуть брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання знань.
Вступники до ВВНЗ та ВНП ЗВО, крім надання сертифіката (сертифікатів) Українського центру оцінювання якості освіти або складання вступних іспитів з конкурсних предметів, обов’язково проходять психологічне обстеження, оцінювання рівня фізичної підготовленості та медичний огляд.
Порядок подачі документів
— Особи з числа цивільної молоді, які виявили бажання вступити на навчання до ВВНЗ або ВНЗ ВНП, в період з 01 січня до 01 червня року вступу подають особисто заяву до районного або міського військового комісаріату за місцем реєстрації, — наголосив заступник директора Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковник Вадим Артамощенко.
У заяві зазначають:
— прізвище, ім’я та по батькові вступника;
— рік, місяць і день народження;
— поштовий індекс, адреса місця проживання та номер контактного телефону;
— найменування обраного ВВНЗ (ВНП ЗВО);
— обраний напрям (спеціальність) підготовки;
— перелік конкурсних предметів, з яких вступник зареєструвався для проходження зовнішнього незалежного оцінювання знань в Українському центрі оцінювання якості освіти (якщо реєстрація мала місце).
До заяви додають:
— автобіографія;
— копія документа державного зразка про повну загальну середню освіту (здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додатка до нього;
— шість кольорових фотокарток розміром 3×4 см;
— копії документів, які відповідно до чинного законодавства встановлюють право на пільги при вступі до ВВНЗ (ВНП ЗВО);
— копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
— два поштових конверти з марками і заповненими особисто адресою проживання та адресою районного (міського) військового комісаріату, де вступник перебуває на військовому обліку;
— довідка про проходження спеціальної перевірки;
— копія документа, що посвідчує особу та громадянство (паспорт громадянина України), військовий квиток або посвідчення про приписку, свідоцтво про народження — для осіб, які за віком не мають паспорта, або інший документ, який засвідчує особу і громадянство.
Усі копії документів засвідчені районним або міським військкоматом, до якого їх подають, або в установленому законодавством порядку.
Вступники, які зареєстровані на тимчасово окупованій території АР Крим, у Донецькій та Луганській областях і тимчасово проживають за їхніми межами, у разі неможливості оформлення особової справи у військовому комісаріаті за місцем проживання мають право подати заяву на вступ безпосередньо до приймальної комісії ВВНЗ. Оформлення особових справ таких вступників здійснюється безпосередньо у ВВНЗ.
Особи рядового, сержантського і старшинського складу військової служби за контрактом та строкової військової служби, що бажають вступити на навчання до ВВНЗ та ВНП ЗВО для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів (ступенів) «молодшого спеціаліста» («фахового молодшого бакалавра») та «бакалавра» за схемою підготовки «курсант», з 1 лютого до 1 квітня року вступу на навчання подають рапорт за підпорядкованістю.
У рапорті вказують:
— військове звання, прізвище, ім’я та по батькові;
— займана посада;
— рік, місяць, день народження;
— здобутий рівень освіти;
— найменування ВВНЗ (ВНП ЗВО), до якого бажає вступити військовослужбовець;
— обраний напрям (спеціальність) підготовки;
— наявність або відсутність сертифіката (сертифікатів) Українського центру оцінювання якості освіти з конкурсних предметів.
До рапорту додаються: копія документа державного зразка про повну загальну середню освіту (документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень) та додатка до нього, шість фотокарток розміром 3×4 см, які завірені штабом військової частини, автобіографія, службова картка.
Військовослужбовці, які відповідають умовам прийому на навчання у ВВНЗ та ВНП ЗВО, направляються встановленим порядком на первинний медичний огляд до військово-лікарської комісії для визначення придатності.
Терміни вступних випробувань
Рішення про зарахування військовослужбовців вступниками до ВВНЗ (ВНП ЗВО), чи про відмову в направленні на навчання ухвалюють старші командири (начальники). У разі прийняття позитивного рішення, документи на військовослужбовця подають за підпорядкованістю до 10 квітня року вступу.
Затверджені списки вступників з числа військовослужбовців із доданням відповідних документів надсилають до вищих військових навчальних закладів до 15 травня року вступу на навчання.
Військовослужбовців строкової військової служби ЗСУ, відібраних вступниками до ВВНЗ (ВНП ЗВО), направляють командири військових частин на навчальні збори при навчальних закладах, які здійснюють підготовку військових фахівців за схемою навчання «курсант» перед складанням вступних випробувань.
За детальною інформацією звертатися : м.Добропілля,вул.Незалежності,33 або за тел.2-88-22,0501850406.
Добропілля
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Во Всеукраинском конкурсе "Що для мене Україна?", приуроченном ко Дню Независимости Украины, могут поучаствовать дети от 3 до 18 лет из Украины и украинской диаспоры разных стран мира. Организатор конкурса - Благотворительный фонд «Объединение мировых культур», Украинский координационный центр по повышению правового образования населения, Украинская молодежная правовая ассамблея при поддержке Департамента молодежи и спорта Киевской городской государственно...
Общество
За десять днів профілактичних заходів поліція Донецької області виявила на автодорогах 1443 порушення. Правила дорожнього руху порушували як водії, так і пішоходи. З 23 липня на території України стартувало відпрацювання «Безпечне шосе». Його мета – підвищити рівень безпеки учасників дорожнього руху і знизити травматизм на автошляхах. Щодоби в Донецькій області на чергування заступають 40 груп реагування поліції, з них на дорогах державного значення – три...
Общество
Вторая волна заболевания COVID-19 в Украине может прийти в октябре. Об этом заявил сегодня на брифинге заместитель министра здравоохранения, главный санитарный врач Виктор Ляшко. "Сегодня в Европе начинается вторая волна. Начинается рост случаев в Германии, Швейцарии, значительно возрастает количество случаев в Испании. Поэтому мы должны быть готовы к увеличению роста случаев. И мы прогнозируем, что в Украине возможно увеличение количества случаев коронав...
Общество
Відтепер окрім електроенергії та енергоефективних рішень YASNO постачатиме природний газ. Компанія вже отримала пакет ліцензій на постачання природного газу та веде переговори щодо укладання перших газових контрактів з юридичними клієнтами. YASNO також готується постачати блакитне паливо і населенню. «YASNO створює комплексну систему енергетичних рішень. Ми розуміємо, наскільки клієнтам зручно та вигідно мати єдиного постачальника, що одночасно забезпечує...
Общество
Жители Донецкой области за год стали есть меньше мяса и мясопродуктов, но при этом увеличили потребление рыбы и фруктов. Об этом свидетельствуют данные Главного управления статистики в регионе. «В 2019 году по сравнению с предыдущим годом в области увеличилось среднедушевое потребление овощей и бахчевых продовольственных культур – на 0,7%, молока и молокопродуктов – на 3%, плодов, ягод и винограда – на 5,8%, рыбы и рыбных продуктов – на 6,6%, что при сокр...
Общество
В Донецкой области пандемия коронавируса не помешала жителям региона пройти плановую вакцинацию, показатели которой продолжают оставаться на высоком уровне. Об этом сообщил начальник отдела стратегического развития департамента здравоохранения Донецкой облгосадминистрации Александр Педенко на брифинге в ДонОГА. По его словам, ситуация с ванцинацией в регионе остается контролируемой. «По итогам полугода отмечается, что показатели Донецкой области выше средн...
Общество
Члены семей погибших военнослужащих с 1 августа будут получать государственную адресную помощь к пенсионной выплате. Данное решение было принято сегодня на внеочередном заседании правительства, по инициативе Президента Украины, - сообщается на Правительственном портале. Помощь будет выплачиваться тем членам семьи, которые потеряли кормильца и размер пенсии которых не достигает 7800 гривен. В случае, если пенсия назначается на двух и более членов семьи, ад...
Общество
Фондом «Региональный центр экономических исследований и поддержки бизнеса» сформирован очередной рейтинг институциональной способности и устойчивого развития малых и средних громад Украины по состоянию на 01.07.2020 года. Об этом пишут на сайте Добропольского городского совета. Оценены по Украине 1540 громад, город Доброполье на 27 месте среди 200 лучших. Рейтинг учитывает 40 критериальных показателей и изображает институциональную способность, устойчивое...
Общество
В Украине по состоянию на 4 августа зафиксировано 74 219 случаев коронавирусной болезни COVID-19. Об этом сообщил министр здравоохранения Максим Степанов сегодня на брифинге в Киеве. "За прошлые сутки заболело 1061 человек, из них 73 ребенка и 66 медработников", - заявил он. По его словам, за последние сутки зафиксировано 26 летальных случаев от COVID-19.Выздоровели 737 пациентов. "Всего за все время пандемии в Украине заболело 74 219 человек, из них 5 236...