Ціни на алкоголь, ліки та овочі: економіст розповів, до чого готуватися взимку

Ціни на алкоголь, ліки та овочі: економіст розповів, до чого готуватися взимку

Національний банк України погіршив прогноз інфляції в Україні у 2020 році. Про те, як це позначиться на цінах продуктів, ліків та алкоголю, у коментарі УНН розповів економічний експерт Олександр Охріменко.

Так, на його думку, ціни будуть зростати, але не кардинально. І це пов’язано, у тому числі, з карантином.

"У цьому році через карантин доходи населення знизилися, і от такого активного зростання (цін - ред.), як у попередні роки, зараз немає. Тому що у людей не так багато грошей, щоб вони активно купували. А це відчуває ринок. Тому у цьому році інфляція дуже низька, але скажімо так: не дуже це і тішить, тому що у людей мало грошей", - прокоментував Охріменко.

Підвищення цін, на думку економіста, слід очікувати, традиційно, ближче до Нового року.

"Коли почнеться холодна пора року, відповідно, будуть зростати ціни на овочі, потім, звичайно ближче до Нового року, - на фрукти. Також це стосується цін на свинину та сало. Молоко трішки подорожчає. Ну молоко, як правило, влітку дешевше, а взимку дорожче, тому що його навіть на побутовому рівні менше", - сказав експерт.

Щодо цін на алкогольному ринку, то Охріменко зауважив, що їх підвищення слід очікувати тільки після підняття акцизу. А про такі наміри вже заявили у КМУ.

"На алкогольному ринку більше позначиться, якщо у наступному році підвищиться акциз. Тому що у проекті держаного бюджету планують ще раз його підняти. Алкогольний ринок більше залежить від акцизу, піднімають акциз - і автоматично зростають ціни на алкоголь", - сказав економіст.

Разом з тим, є ряд товарів, на які ціни залишаться стабільними.

"На ліки, наприклад, бо вже ціни і так підняли, ще коли почався карантин. Одяг, взуття - теж ні (дорожчати не будуть - ред.), тому що потрібно, щоб їх купували. У нас на теперішній момент навіть на побутову техніку ціни не зростають - покупців мало. І продавці зараз продають старі запаси", - підсумував Охріменко.

Ціни ліки алкоголь
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии