• Головна
  • До уваги призовників: що треба знати про осінній призов 2020
10:42, 24 вересня 2020 р.

До уваги призовників: що треба знати про осінній призов 2020

До уваги призовників: що треба знати про осінній призов 2020

Добропільський обєднанний міський віськовий комісаріат звертає увагу призовників на правила осіннього призову 2020.

Кого призивають?

Призиваються чоловіки віком від 20 до 27 років, які не служили раніше й не мають права на звільнення або відстрочку. Юнаки 18 — 19 років також отримають повістки, але служитимуть лише у випадку особистої згоди, і якщо підпишуть контракт.

Що ж стосується мешканців окупованих або тимчасово неконтрольованих територій України, призвати їх не можуть, позаяк їхні документи й досі перебувають у військкоматах, до яких, природно, українська сторона не має доступу.

Утім, відповідно до закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», прибувши до нового місця проживання, громадянин повинен у 7-денний термін стати на військовий облік у найближчому військкоматі. Після цього він уже підпадає під призов, якщо відповідає іншим вимогам призовника.

Де саме служитиме призовник, вирішує приймальна комісія у військкоматах. Кожного юнака оцінюють за рівнем освіти, технічної підготовки, кваліфікації, станом здоров'я, фізичного розвитку і морально-ділових якостей.

Призовники з вищою освітою служитимуть рік, усі інші — півтора.

Кого не призивають?

Серед призовників можуть опинитися й ті, хто має право не проходити військову службу. Відповідно до закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», так звану відстрочку від призову можна отримати за сімейними обставинами:

  • якщо в призовника є непрацездатні батьки або особи, які потребують піклування;
  • якщо призовник самостійно утримує неповнолітніх або непрацездатних рідних братів та сестер.
  • якщо призовник виховує дитину без матері або має двоє або більше дітей, дитину-інваліда. Дружина-інвалід та вагітна дружина також може стати причиною.

Відстрочку дають і тим, хто на час отримання повістки навчається у вишах або в загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. Теж саме стосується й громадян, які навчаються за кордоном у рамках міжнародних договорів.

Звільняють від військової служби також представників певних професій. Шанс не потрапити до армії під час усього періоду роботи за спеціальністю мають педагоги, лікарі в сільській місцевості, священики, сільські та міські голови, поліцейські, а також призовники з науковим ступенем кандидата наук.

Відстрочку можуть отримати й громадяни, яким на момент призову повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення або якщо кримінальна справа стосовно них уже розглядається судом.

Чи відправляють призовників у зону бойових дій (АТО, ООС)?

Ні. Строковиків не відправлятимуть у «зону антитерористичної операції» на Донбасі. Неучасть солдат строкової служби в бойових діях закріплена у військовій доктрині України, яку восени 2015-го року затвердив президент.

Чим загрожує ухиляння від призову?

Тим, хто ухиляється від проходження служби, загрожує адміністративна, а іноді й кримінальна відповідальність. Це може бути штраф від 85 до 255 гривень, а в певних випадках — позбавлення волі до трьох років умовно.

«Якщо призовна комісія встановить, що призовника оповістили, але він не з’явився, комісія може подати його в розшук. Складається відповідний протокол, а потім ці списки передаються до поліції. Поліція має оголошувати їх у розшук, знаходити й доставляти до військкомату».

Чи зберігається робоче місце за призовником, якщо в момент призову він працював на підприємстві?

Законодавство передбачає збереження за призовниками робочого місця та середнього заробітку, виплату грошової допомоги при призові, при звільнені та після звільнення, а також інші пільг, які саме далі у нашому матеріалі:

  • за громадянами призваними на строкову зберігаються робоче місце та середній заробіток, за умови офіційного працевлаштування до призову;
  • при призові, у військкоматі, призовникові виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що установлений на 1 січня календарного року, у 2020 році її розмір складає 4204 грн.
  • час проходження строкової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;
  • військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчуванням та військовою формою одягу згідно встановленим норм;
  • особи, які були призвані в період навчання у ВНЗ I-V рівнів акредитації, під час звільнення зараховуються для продовження навчання до того ВНЗ, де вони навчалися до призову, незалежно від форми навчання;
  • солдатам надається відпустка (10 днів без урахування часу на проїзд до місця проведення відпустки та назад);
  • строковики мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі);
  • члени сімей військовослужбовців строкової служби мають переважне право під час прийому на роботу та залишення на роботі під час скорочення працівників;
  • під час звільнення в запас виплачується вихідна грошова допомога в розмірі 8-ми посадових окладів (від 2800 – до 5600 грн залежно від посади).
  • для військовослужбовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування грошова допомога становить 12 окладів (від 4200 до 8400 грн.)
  • після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням військового комісаріату) виплачується матеріальна допомога в розмірі:
  • середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які працювали);
  • у розмірі прожиткового мінімуму (для громадян, які до призову не працювали), у 2020 році це 2102 грн.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Призов #осінній #2020 #ОМВК #Добропілля
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...