• Головна
  • Добропільчанам до уваги: що таке безоплатна правова допомога та як її отримати?
16:11, 30 грудня 2020 р.

Добропільчанам до уваги: що таке безоплатна правова допомога та як її отримати?

Добропільчанам до уваги: що таке безоплатна правова допомога та як її отримати?

За 2020 рік Добропільським відділом БПД надано майже 800 правових консультацій клієнтам бюро та складено 85 процесуальних документа до суду. Проведено понад 90 різноманітних правопросвітницьких заходів з метою зростання правової обізнаності у мешканців м. Добропілля та Добропільського району. Задля захисту прав громадян постійно підтримується співпраця та розширюється зв'язок з організаціями і установами не залежно від форм власності.

Що таке безоплатна правова допомога?

Безоплатна правова допомога - правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел. Право на безоплатну правову допомогу - гарантована Конституцією України можливість громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу.

Що таке безоплатна первинна правова допомога?

Безоплатна первинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Що таке безоплатна вторинна правова допомога?

Безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають категорії осіб, визначені ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»

Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:

1) захист;

2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

3) складення документів процесуального характеру.

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ДО ЦЕНТРУ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ?

Зателефонувати або звернутись особисто до найближчого центру правової допомоги або до операторів гарячої лінії безоплатної правової допомог

Проконсультуватися з центром правової допомоги щодо права на безоплатну правову допомогу за рахунок держави, часу візиту та необхідних документів, які треба взяти із собою для попередньої консультації

Скласти письмове звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги, завітавши до центру правової допомоги. За потреби звернення допоможе скласти працівник Центру.
Подати документи разом зі зверненням для підтвердження приналежності до однієї з визначених законом категорій осіб, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги

«Добропільське бюро правової допомоги»

м. Добропілля, вул. Незалежності, буд. 35

тел: (095) 209-70-74

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#безоплатна #правова #допомога #Добропілля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...