• Головна
  • Поліцейські встановлюють шахраїв, які ошукали добропільчанина у соціальній мережі
11:25, 21 січня 2021 р.

Поліцейські встановлюють шахраїв, які ошукали добропільчанина у соціальній мережі

Поліцейські встановлюють шахраїв, які ошукали добропільчанина у соціальній мережі

Розуміючи популярність соціальних медіа, інтернет аферисти постійно придумують нові схеми для обману та крадіжки грошей у користувачів. В таку шахрайську пастку потрапив і мешканець Добропілля. Чоловік втратив 4 тисячі гривень.

До поліції  Добропілля звернувся 31-річний чоловік, який повідомив, що його ошукали невідомі. Добропільчанин розповів, що в месенджері отримав повідомлення з акаунту приятеля з проханням терміново перекинути гроші на зазначений рахунок. Чоловік, відразу виконав прохання «товариша» та перерахував 4 тисячі гривень. Але, з’ясувалось, що акаунт приятеля було заблоковано, і ніяких повідомлень він сам не розсилав. Чоловік зрозумів, що його ошукали.

За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», у рамках якого проводяться заходи з метою встановлення та затримання зловмисника. 

Якщо ви отримали таке повідомлення, то краще зателефонуйте цій людині й запитайте чи надсилала вона подібне прохання.

Аби не стати  жертвою шахраїв в інтернеті, слід дотримуватись наступних порад.

1. Не надавати особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні та платіжні дані, телефон, логін і пароль в інтернеті надавати тільки в разі 100% впевненості, що перебуваєте на офіційних сайтах.

2. Не робити великих передплат при покупці в інтернет-магазині. Краще використовувати спосіб покупки – накладений платіж. Тоді можна отримати товар, оглянути його і після цього оплатити.

3. Не користуватися підозрілими сервісами або пропозиціями інших людей. Люди або сервіси, що пропонують швидкий заробіток або допомогу в рішенні кредитних труднощів часто виявляються шахраями.

4. Перевіряти прохання про матеріальну допомогу, навіть якщо вони надходять з акаунту знайомих людей.

Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв?

Перше, що потрібно зробити – звернутися в поліцію. Зателефонуйте за номером 102 або вирушайте до найближчого відділення, зібравши всі докази факту шахрайства.

Пам'ятайте, на ваших месенджерах повинна бути подвійна аутентифікація.

Якщо у вас є підозра, що вашу сторінку "зламали", необхідно припинити всі сесії цього месенджера на всіх пристроях. Це можна зробити в налаштуваннях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Шахраї #поліція #Добропілля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...