• Головна
  • Без дозволу воєнкома: українцям дозволили вільно пересуватися в межах країни
12:40, 17 липня 2022 р.

Без дозволу воєнкома: українцям дозволили вільно пересуватися в межах країни

Минулого тижня Україну сколихнула новина про те, що чоловікам заборонено залишати територію області без дозволу військкомату. Міноборони письмово дозволив залишати територію регіону без дозволу військкома.

Про це повідомив народний депутат партії "Слуга народу" Олександр Федієнко.

"З метою зменшення соціальної напруги та недопущення маніпулювання громадською думкою за рішенням Головнокомандувача Збройних Сил України, наказом Генерального штабу Збройних Сил України від 06.07.2022 №85 Порядок скасовано, для його доопрацювання з урахуванням змін до законодавчих актів, що регулюють питання переміщення військового становища", — написав він.

Документ

Документ

Крім того, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що порядок ще доопрацьовується з урахуванням змін до законодавчих актів.

Нагадаємо!

У Генеральному штабі Збройних сил України 5 липня повідомили, що військовозобов'язані не можуть покидати місце проживання без дозволу військкомату.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вказав, що військове командування найближчими днями не перешкоджатиме пересуванню по регіонах військовозобов’язаних, оскільки таких вказівок не було.

Згодом у Генштабі уточнили, що на пересування в межах області — дозволу не треба, як і на пересування в межах міста Києва та Київської області. Якщо людина виїжджає за межі області, вона має прибути до керівника ТЦК, уточнити свої дані й отримати такий дозвіл.

Після цього у традиційному вечірньому зверненні Зеленський зауважив, що у суспільстві з'явилося багато суперечок щодо рішення Генштабу ЗСУ про затвердження порядку отримання якихось дозволів для військовозобов’язаних, призовників і резервістів. І що він бачить різні оцінки такого рішення, що є нерозуміння й навіть обурення в суспільстві.

Зеленський вказав, що доручив міністру оборони, начальнику Генерального штабу, Головнокомандувачу ЗСУ доповісти йому всі деталі під час чергового засідання Ставки Верховного Головнокомандувача 6 липня – одним з пунктів порядку денного. І пообіцяв народу розібратися з цим.

"Прошу надалі Генеральний штаб не ухвалювати без мене подібних рішень", - сказав Зеленський у зверненні.

До слова, відповідні норми законодавства України діють давно, на чому наголосили і в Генштабі. Додавши, що у зв'язку з поверненням великої кількості чоловіків до своїх домівок виникла потреба в актуалізації облікових даних військовозобов'язаних для розуміння можливостей мобілізаційного ресурсу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...