• Головна
  • Військова еліта держави: сьогодні — День Сил спеціальних операцій ЗСУ
14:00, 29 липня 2022 р.

Військова еліта держави: сьогодні — День Сил спеціальних операцій ЗСУ

Військова еліта держави: сьогодні — День Сил спеціальних операцій ЗСУ

Сьогодні, 29 липня, в Україні святкується день сил спеціальних операцій — це окрема складова Збройних сил України, куди входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій.

Зазначається, що це наймолодша та найсучасніша складова ЗСУ, гаслом якої є фраза Святослава Хороброго “Іду на Ви”.

День Сил ССО встановили указом п’ятого президента України Петра Порошенка від 26 липня 2016 року. Свято встановлено з метою подальшого розвитку національних військових традицій, ураховуючи важливу роль Сил спеціальних операцій Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави.

До ССО входять добре навчені та мотивовані військові. Вони можуть підривати тил противника, організовувати партизанську боротьбу на окупованих територіях, звільняти важливих заручників або захоплювати ворогів. Бійців ССО називають військовою елітою держави. Військові здійснюють спеціальну розвідку. Їх залучають до розвідки з метою підготовки держави до оборони чи проведення спеціальних операцій.

Зауважимо, що Сили спецоперацій мають високі вимоги щодо добору кандидатів на службу. Зазвичай відбір проходять лише 10% кандидатів. Гаслом бійців є “перевага якості над кількістю”. Крім того, велику увагу в ССО приділяють підготовці особового складу. Для того, щоб потрапити на службу до цієї складової ЗСУ, кандидат повинен подати заявку на проходження кваліфікаційного курсу. Далі – важкі випробування на полігоні.

Сили спеціальних операцій першим досяг сумісності із НАТО. 24 липня 2019 року 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗСУ пройшов сертифікацію як підрозділ SOF. Це означає, що він може залучатися в Сили швидкого реагування НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#День Сил спеціальних операцій ЗСУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...