• Головна
  • Нацполіція просить родичів зниклих осіб здати зразки ДНК: як це зробити
15:08, 30 липня 2022 р.

Нацполіція просить родичів зниклих осіб здати зразки ДНК: як це зробити

Нацполіція просить родичів зниклих осіб здати зразки ДНК: як це зробити
Національна поліція України звернулась до родичів безвісті зниклих осіб із закликом здати зразки ДНК. Це має пришвидшити процес ідентифікації загиблих внаслідок повномасштабної війни, розв’язаної росією проти України, повідомляє Антикризовий медіа-центр.
Голова Національної поліції України Ігор Клименко в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів про виявлення великої кількості тіл загиблих на деокупованих територіях.
«Загалом виявлено близько 1600 тіл українців. Частина з них ще не ідентифіковані. Тому я прошу прямих родичів зниклих безвісти або загиблих осіб прийти в поліцію і здати тест на ДНК, щоб ми могли цю роботу пришвидшити», - сказав Клименко.
За його словами, криміналісти Нацполіції вже показали свою ефективність під час роботи у Кременчузі та Вінниці. У цих містах від ворожих ракетних обстрілів загинуло і травмувалося багато людей.
«Завдяки техніці, яку отримали від іноземних партнерів, а це - дві мобільні ДНК-лабораторії, ми на місці проводимо такі тести і встановлюємо особи загиблих», - сказав голова Національної поліції України. Окрім того, Клименко повідомив, що США невдовзі передадуть ще 26 таких ДНК-лабораторій.   
Як здати зразки ДНК та шукати безвісті зниклих родичів
  • Найперший крок - звернутися у відділ поліції за місцем свого проживання.
  • Після цього: подати заяву про зникнення або пошук кровних родичів.
  • Здати біологічні зразки для виведення ДНК-профілю, який порівняють з наявними даними у єдиній базі.
Зразки ДНК можна здати у відділеннях судово-медичної лабораторії. Зазвичай у живих людей відбирають зразки крові, слини та епітелій з ротової порожнини. У померлих це може бути будь-який біологічний матеріал: кров, м’які тканини, окремі кістки та їх фрагменти.
В Україні зразки відбираються у біологічних батьків чи дітей зниклої людини. Під час звернення вони повинні надати документи, що підтверджують особу - паспорт або свідоцтво про народження.
Відбір зразків та проведення молекулярно-генетичної експертизи можуть бути здійснені виключно за постановою слідчого. Експертиза проводиться безоплатно.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...