• Головна
  • 2+2 = 5. Як російська пропаганда діє на внутрішню аудиторію РФ
11:20, 25 лютого 2023 р.

2+2 = 5. Як російська пропаганда діє на внутрішню аудиторію РФ

2+2 = 5. Як російська пропаганда діє на внутрішню аудиторію РФ

Пропаганда в Росії грає чи не визначальну роль у побудові державності. Вона націлена на різні аудиторії - внутрішню - самих росіян, зовнішню - жителів країн умовного колективного заходу, а також на українців.

Російська Федерація вкладає неймовірний ресурс в пропаганду, орієнтовану саме на внутрішню аудиторію, аби тримати громадян в своєрідному “тонусі”. У результаті у населення складається враження викривленого миру, у який вони вірять та за який ладні терпіти будь-які злидні та навіть померти. Логіці пропаганда піддається рідко, проте росіяни як зомбі постійно повторюють її тези, які почули з екранів телебачення та новин.

Тут буде доречно пригадати неперевершену цитату Джорджа Оруелла з роману "1984" - “Війна – це мир, свобода – це рабство, незнання – сила. Влада – не засіб, вона мета”. Здається, що теперішня Росія живе саме по цім правилам тоталітарної держави.

Пропаганда та влада РФ закладає у голову росіянам, що їх країна була змушена розпочати війну в Україні, аби настав мир. Популярною є теза, що Росія війни не розпочинає, а закінчує і взагалі є своєрідним миротворцем. Ці висловлення не мають нічого спільного з реальністю, більш того, суперечать їй. Адже війну на Донбасі ще у 2014 році розпочали саме російські бойовики на чолі з росіянином, колишнім офіцером ФСБ Гіркіним-Стрєлковим. У квітні 2014 року із своїм загоном він перетнув кордон України в Донецькій області, керував захопленням Слов'янська, розпочавши таким чином бойові дії на Донбасі. У 2022 році РФ вже неприкрито розпочала вторгнення на територію України і продовжує нищити українські міста та вбивати місцевих жителів. Росіяни принесли на територію Донбасу, який вона “захищає” ще більші страждання, руйнування та смерть, а не мир.

РФ перетворюється на тоталітарну країну з усіма її ознаками, ​​проте пропаганда заявляє, що якраз у сучасній Росії люди вільні у своїх словах та діях, а західна свобода - це гноблення. Свобода для РФ - це жити у країні, де була повністю знищена опозиція, закриті незалежні ЗМІ, а незгодні з “лінією партії” були змушені тікати за кордон чи отримати термін. Сьогодні вийти на площу в Москві з білим листком паперу - це можливість бути заарештованим. Нині і свобода прояву в інтернеті в Росії досягла історично найнижчого рівня, і темпи придушення свободи слова в мережі були рекордними для 2022 року в світі - пишуть у дослідженні Freedom House. І пропаганда запевняє, що це - на краще, а люди слухають, погоджуються і повторюють.

Російська влада і пропаганда відкрито брешуть своїй аудиторії, аби створити вигідний образ країни, влади, армії. 2+2 = 5 і ти маєш в це повірити, бо так наказує партія. Зокрема, пропаганда активно використовує брехню у війні з Україною, приховуючи свої злочини і спотворюючи реальну картину. Тут доречно буде пригадати історію з телевізора. Канал НТВ в одному зі своїх сюжетів розповідав про мирне та щасливе життя у захопленому Херсоні, але для красивої картинки кадри показав з міста Єйськ Краснодарського краю. Це помітили самі росіяни і написали про це в інтернеті. Проте скільки таких сюжетів, які не були розкриті чи спростовані і скільки росіян вірять у все, що ллється з екранів телевізорів.

Ще здавна пропаганда формувала у своєї аудиторії образ ворога, який хоче знищити Росію - це західний світ, зла Америка, НАТО, які не можуть спокійно жити, поки існує РФ. І поки є така глобальна проблема, росіянам немає часу думати, чому вони так погано живуть.

В Україні ж цими ворогами стали злі бандерівці, нацисти і сатаністи, які тероризують російськомовне населення і от-от мали б напасти на Росію та Білорусь. На жаль, росіяни в це із задоволенням вірять та поширюють ці наративи. З цими тезами росіяни йдуть у військкомати, а потім відправляють в Україну зі зброєю в руках “родину защищать”.

На жаль, масована пропаганда працює дієво. Вона не залишає місця для критичного мислення, атакує емоціями, страхом та ненавистю, в’їдається у мозок. Тому для того, щоб дезомбувати російське населення, необхідні довга і кропітка робота.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рф #війна #пропаганда #Оруел
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...