• Головна
  • В Україні повернули перевірки бізнесу на наявність РРО: чи будуть штрафи
16:29, 6 серпня 2023 р.

В Україні повернули перевірки бізнесу на наявність РРО: чи будуть штрафи

В Україні повернули перевірки бізнесу на наявність РРО: чи будуть штрафи

В Україні відновилися профілактичні перевірки бізнесу щодо роботи без реєстратора розрахункових операцій (РРО/ПРРО, "касовий апарат"). Штрафів для підприємців поки що немає – їх повернуть з 1 жовтня.

Як повідомляє ЦЕС, під час перевірок податкова виявила кілька випадків ухилення бізнесу від сплати податків за рахунок маніпуляцій із РРО. Зокрема, "попалися":

  • регіональна продуктова мережа, яка видавала підроблені чеки за розрахунки готівкою;
  • мережа секс-шопів, яка працювала взагалі без урахування через РРО та могла приховувати по $230 тис. (майже 8,5 млн грн) виручки на місяць.

"Без РРО та перевірок сплата податків непідконтрольна державі. Тобто бізнес, особливо на спрощеній системі оподаткування, може показувати будь-які обороти", – зазначив економіст ЦЕС Юрій Гайдай.

Тому, за його словами, ефективна боротьба із такими схемами дозволить наповнити бюджет та створить рівні правила гри для бізнесу.

"Однак перевірки податкової можуть дати позитивний ефект лише за певних умов. Важливо, чи будуть працівники податкової брати за основу оцінку ризиків, чи знову почнуть "наздоганяти" тих, кого легше", – попередили аналітики ЦЕС.

Що буде зі штрафами за роботу без РРО

В Україні з 1 жовтня повернуть штрафи для бізнесу за роботу без реєстратора розрахункових операцій. Проте за порушення, вчинені до 1 жовтня, карати все ж таки не будуть. Правила прописані у законі № 3219-ІХ (законопроєкт № 8401), що набрав чинності 1 серпня:

  • з 1 жовтня 2023 року поновлюється відповідальність за порушення у сфері застосування РРО;
  • штрафи не поширюватимуться на порушення, вчинені на тимчасово окупованих територіях, територіях активних та можливих бойових дій;
  • за порушення на зазначених територіях все ж таки штрафуватимуть, якщо вони стосуються торгівлі підакцизними товарами (наприклад, паливо, алкоголь, тютюн);
  • бізнес на всіх територіях України звільняється від відповідальності за порушення вимог у сфері РРО, здійснене у період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року.

При цьому ще з 1 січня 2023 року платіжні термінали в Україні стали обов'язковими для всієї торгівлі у населених пунктах, де населення становить понад 25 тисяч осіб. У населених пунктах із меншим населенням діє відстрочка до 1 січня 2024 року.

Тобто з 1 жовтня безпідставна відмова у прийнятті для розрахунку платіжної картки означатиме штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн. А у разі повторного порушення протягом року наступний штраф буде вищим – від 8500 до 17 000 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#РРО #штрафи #перевірки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...