• Головна
  • В Україні визнаватимуть освіту, здобуту на тимчасово окупованих територіях
18:08, 24 серпня 2023 р.

В Україні визнаватимуть освіту, здобуту на тимчасово окупованих територіях

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт  9591 від 08.08.2023 року "Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України". Документ встановлює процедуру  проходження атестації для визнання результатів такого навчання та його продовження в українських закладах освіти.

Автори законопроєкту в пояснювальній записці зазначають, що  наразі мешканці тимчасово захоплених росіянами територій позбавлені можливості пройти атестацію для визначення та оцінки результатів навчання, яке вони почали здобувати в місцевих закладах після 20 лютого 2014 року.

Щоб відновити це право,  документом пропонується закріпити наступний механізм:

- особи, які проходили навчання на тимчасово окупованій території, можуть пройти атестацію для визнання результатів та кредитів ЄКТС (періодів навчання) в порядку, визначеному Кабміном;

- при цьому можуть бути зараховані в обсязі не більше 75% освітньої програми;

- атестація НЕ проводиться зі спеціальностей чи професій, перелік яких затверджено Кабміном;

- також атестація не проводиться для визнання результатів навчання та кредитів ЄКТС на магістерському та третьому рівні вищої освіти – крім програм підготовки магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування.

"Запровадження такого механізму є важливою складовою реінтеграції територій, відновлення доступу громадян до українського освітнього та культурного простору. Також це дасть змогу їм реалізувати своє право на навчання, забезпечити професійну кар’єру й участь у відбудові України", - вважають у Мінреінтеграції України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...