• Головна
  • Виплати ВПО – Мінсоцполітики пропонує продовжити допомогу частині переселенців
15:47, 11 грудня 2023 р.

Виплати ВПО – Мінсоцполітики пропонує продовжити допомогу частині переселенців

Виплати ВПО – Мінсоцполітики пропонує продовжити допомогу частині переселенців

З 1 лютого згідно діючих правил переселенці, які отримували допомогу більше ніж півроку, не зможуть продовжити виплати від держави. Їх і надалі нараховуватимуть тільки тим, хто оформив допомогу після 1 серпня і належить до особливо вразливих категорій. Проте це рішення можуть переглянути. Міністерство соціальної політики України пропонує зберегти грошову підтримку для переселенців пенсійного віку та ВПО, які за обʼєктивними причинами не можуть працевлаштуватися (наприклад, через те, що в громаді не працюють дитячі садочки та школи).

Як повідомляють у Мінсоцполітики, відомство вже розробило відповідний проєкт постанови. Якщо її підтримають,  зазначені категорії ВПО зможуть отримувати виплати, навіть якщо їх було призначено до 1 серпня 2023 року.

«Механізм виплат буде поєднано з іншими механізмами підтримки родин, аби допомогти їм знову стати на ноги після переміщення та інтегруватись у приймаючі громади», - розповідають у міністерстві.

Наприклад, для догляду за дітьми буде надаватися послуга «муніципальна няня». Це дасть можливість батькам шукати роботу, перенавчатися або відкривати власну справу.

«Також проєкт постанови пропонує переглянути призначення допомогти малозабезпеченим, щоби родини, які опинились у ризику бідності, могли активніше користуватися такою допомогою», - розповідає Мінсоцполітики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...