• Головна
  • Лубінець закликав Уряд передивитись механізм виплат ВПО
12:36, 21 лютого

Лубінець закликав Уряд передивитись механізм виплат ВПО

Лубінець закликав Уряд передивитись механізм виплат ВПО

Український омбудсман Дмитро Лубінець звернувся до Кабміну із закликом упорядкувати механізм виплат на проживання ВПО.

Про це ідеться у заяві Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

«Я, як Омбудсман України, звернувся до Прем’єр-міністра України щодо змін у механізмі виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб, які наберуть чинності з березня 2024 року.

За попередніми оцінками, потенційно 1 мільйон ВПО може втратити право на допомогу, що може мати значні негативні наслідки для людей, які вже постраждали від війни.

Для більшості ВПО, допомога на проживання — єдине джерело доходу. Втрата цієї допомоги може позбавити їх доступу до базових потреб та житла», — пише Лубінець.

У зверненні акцентується, що:

Уряд не запровадив дієвих механізмів для заохочення ВПО до працевлаштування; скасування виплати допомоги може стимулювати ВПО до повернення на ТОТ, небезпечні території або переміщення до інших країн; використання значних фінансових ресурсів для евакуації людей із зони бойових дій стає нераціональним, коли людям відмовляють у базовій підтримці після переміщення, що спонукає їх повертатися назад.

«Сподіваюсь, що Уряд перегляне зміни щодо допомоги ВПО з урахуванням викладених зауважень у моєму зверненні», — наголосив Лубінець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Виплати #ВПО #Лубінець
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...