• Головна
  • ВПО з Донбасу не будуть виселяти з тимчасового житла – обмеження строків проживання скасовані
12:04, 2 квітня

ВПО з Донбасу не будуть виселяти з тимчасового житла – обмеження строків проживання скасовані

ВПО з Донбасу не будуть виселяти з тимчасового житла – обмеження строків проживання скасовані

В Україні переселенцям надається безоплатне тимчасове житло. Раніше проживати в ньому ВПО могли лише півроку, однак нещодавно Урядом ці обмеження були зняті: щоправда, лише для осіб вразливих категорій.

Про це передає 06239 з посиланням на Урядовий портал.

ptwfshjwjnzy9xhp.jpg

ptwfshjwjnzy9xhp.jpg

Хто з ВПО зможе проживати в безоплатному житлі довше

Як повідомляється, Кабмін 29 березня вніс зміни до Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб (затверджено Постановою КМУ №495 від 29 квітня 2022 року).

Проєкт відповідного документа було розроблено Мінреінтеграції з метою надання окремим категоріям внутрішніх переселенців додаткових гарантій щодо їхнього проживання в тимчасовому житлі. Відтепер примусове виселення ВПО вразливих категорій з таких осель у період воєнного стану та протягом півроку після його скасування чи припинення заборонено.

"Таким чином, на внутрішніх переселенців, які належать до вразливих категорій громадян, не буде поширюватись обмеження щодо терміну проживання, яке передбачене абзацом восьмим частини 1 статті 9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", – йдеться в повідомленні.

Згадане обмеження передбачає, що тимчасове житло надається на шість місяців з моменту взяття людини на облік  як ВПО. Водночас цей термін може бути продовжений "для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю та  осіб похилого віку".

Безоплатне житло для ВПО: як заселитися

Внутрішні переселенці в Україні мають право на тимчасове проживання в безоплатних оселях. Якщо раніше йшлося про термін у шість місяців, то відтепер особи з числа вразливих категорій зможуть залишатися в такому житлі на довше.

Щоб скористатися цією можливістю, переселенцям слід звернутися до уповноважених органів за місцем реєстрації як ВПО з пакетом копій документів:

1. Паспорт та ІПН;

2. Довідка ВПО  (для заявника та членів родини);

3. Документи, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);

4. Документи, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні ВПО житлових приміщень із фонду.

Після подання заяви переселенців встановлюють на облік як громадян, які потребують житла для тимчасового проживання. Позитивне рішення або відмова з приводу цього питання надається протягом одного робочого дня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...