• Головна
  • Країнам ЄС варто більше уваги приділяти поясненню своїм громадянам необхідності допомоги Україні
19:39, 29 листопада

Країнам ЄС варто більше уваги приділяти поясненню своїм громадянам необхідності допомоги Україні

Країнам ЄС варто більше уваги приділяти поясненню своїм громадянам необхідності допомоги Україні, фото-1

Прапори України та ЄС. Фото: gettyimages.com

Європейським країнам варто більше уваги приділяти поясненню своїм громадянам необхідності допомоги Україні, інакше цей простір займають радикальні політики, які закликають скасувати політику підтримки. Про це 28 листопада під час дискусії в Брюссельському інституті геополітики заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, якого з 1 грудня замінить на посаді Кая Каллас, повідомляє кореспондент FREEДОМ в Європі.

“Ми живемо в демократичній системі, і ми не можемо діяти проти волі народу, і люди повинні бути переконані в тому, що ми робимо. І коли мій садівник днями в Мадриді запитав мене: “Чому я повинен продовжувати платити за Україну? До речі, де Україна?” Він не знає, де Україна. “Чому я маю продовжувати платити за Україну? Податки високі, рахунки за електрику високі, і ми платимо багато грошей за цих людей. Чому я повинен?” І це питання, яке лідери мають пояснити європейському народу. Чому ми повинні продовжувати платити й підтримувати Україну? Чому? Важливо сказати чому, а не як. І на це питання не відповідають, а вкрай праві та вкрай ліві кажуть людям припинити підтримувати Україну”, — сказав головний дипломат ЄС.

Також Боррель розповів, що лідери Європейського Союзу важко приймають ідею, що нинішня ситуація вимагає використання сили.

“Європейська спільнота була створена проти ідеї сили. Вона була створена від ідеї зречення від сили, тому що ми так багато зловживали силою, що ми сказали: “Ні, ні, більше ніякої сили, ні, забудьте про силу. Тепер торгівля, верховенство права замість сили”. І коли я хотів створити “потенціал швидкого розгортання”… Чому ця дивна назва, “потенціал швидкого розгортання”? Тому що, коли я вказав правильну назву — “сили швидкого розгортання”, держави-члени сказали, що ви говорите про силу, ви хочете застосувати силу. Ні, ні, ні, ні, ні, ні в якому разі. Ми не застосовуємо силу. І тоді як ми це назвемо? Потенціал швидкого розгортання? Потенціал чого? Можливості чого? Можливості використовувати силу? Так, але ми не говоримо про це”, — зазначив Боррель.

Раніше Боррель повідомив, що лідери країн Європейського Союзу зберуться на початку січня, щоб обговорити питання підтримки України в разі, якщо США змінять свою політику щодо надання допомоги.

Інфорує uatv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...