
Посол Ватикану пообіцяв сприяння у звільненні українських журналістів

Кароль Лучка, Вісвальдас Кульбокас та Сергій Томіленко під час зустрічі в Апостольській Нунціатурі в Україні. Фото: НСЖУ.
В Апостольській Нунціатурі в Україні відбулася зустріч щодо захисту свободи слова та прав ув’язнених журналістів. Апостольський Нунцій, Посол Ватикану в Україні Вісвальдас Кульбокас провів зустріч з керівником адвокаційної роботи у Східній Європі Міжнародного інституту преси (IPI) Каролем Лучкою та головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком.
Про таке інформує офіційний портал НСЖУ.
Центральною темою зустрічі стала доля українських журналіста, які перебувають у російському полоні. Ця зустріч набула особливої актуальності після нещодавньої промови Папи Льва XIV, в якій він рішуче закликав до звільнення журналістів, ув’язнених за «прагнення повідомляти правду».
"Церква визнає в цих свідках – я думаю про тих, хто повідомляє про війну навіть ціною власного життя – мужність тих, хто захищає гідність, справедливість і право людей бути проінформованими", – наголосив Папа Лев, чиї слова привернули увагу світової спільноти до теми солідарності з полоненими журналістами.
Кароль Лучка підтвердив повну залученість IPI в зусиллях щодо звільнення полонених українських журналістів та запевнив, що Міжнародний інститут преси продовжить бути голосом, який нагадує міжнародній спільноті про кричущий злочин, яким є утримання українських журналістів, а також інших цивільних заручників, у російському полоні.
Під час зустрічі Сергій Томіленко передав пану Послу оновлений список та детальні матеріали НСЖУ щодо українських медійників, які перебувають у російській неволі. За останніми верифікованими даними Спілки, у полоні окупантів знаходиться 31 цивільний представник медіа та щонайменше один журналіст, який потрапив у полон, перебуваючи в лавах Сил оборони України.
Апостольський Нунцій сам зазначив, що його глибоко зворушила трагічна доля журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула в російському полоні внаслідок тортур.
"Я молюся за неї", – сказав пан Посол, висловивши співчуття родині журналістки та колегам.
Вісвальдас Кульбокас заохотив НСЖУ та IPI до активної міжнародної адвокаційної діяльності та постійного привернення уваги світової спільноти до цієї проблеми. Посол Ватикану запевнив, що Святий Престол використовуватиме свої дипломатичні канали для сприяння звільненню українських медійників.
"Кожен день у полоні – це день тортур і нелюдського поводження з нашими колегами. Ми зобов’язані використати всі можливі механізми для їхнього звільнення", – підкреслив Сергій Томіленко, дякуючи Ватикану за увагу до цієї гуманітарної кризи.
Учасники зустрічі домовилися про подальшу координацію зусиль та регулярний обмін інформацією заради спільної мети – повернення всіх полонених журналістів додому.
Інформує ukranews.com