Новини компаній
16:14, 19 березня

Білий чай - ефект, властивості

Новини компаній

Хочете скуштувати ексклюзивний білий чай? Білий чай – це найвишуканіший і найдорожчий сорт чаю. До його складу входять лише молоді бруньки чайного листочка, зібрані вручну. Легенда появи чайного напою пов'язані з епохою правління імператорів. Відповідно до історії, імператор Китаю, Чен Нана, прогулюючись садом з чашкою кип'яченої води помітив цікаву особливість. Цілком випадково в ємність із теплою водою потрапило кілька чайних листочків, імператор зацікавився і вирішив спробувати настій. Смак і ефект, що бадьорить, вразив! З того часу, чай набув неймовірної популярності, він став національним надбанням і просто шикарним напоєм. Тому сьогодні приділимо особливу увагу унікальному сорту чаю. білий чай.

Білий чай - ефект, властивості, фото-1

Єдині країни, що виготовляють білий чай, це Шрі-Ланка, на висоті від 1000 до 2000 м над рівнем моря, а саме в гористій місцевості та китайська провінція Фуцзянь. Імператорський напій вважається одним з найпрекрасніших і преміальних сортів, це джерело корисних речовин, що надають позитивний ефект на організм і здоров'я в цілому. Витончений смак вишуканого напою, зможе оцінити не тільки справжній гурман, але й кожен бажаючий “наблизитися до прекрасного”.

Перш ніж перейти до основних властивостей та дивовижного ефекту білого чаю, пропонуємо ненадовго поринути в цікавий світ виробництва преміального напою.

Особливості виробництва білого чаю

Як вже згадувалося вище, чайні плантації вирощуються лише у двох країнах, тому якщо на упаковці білого чаю вказана інша країна-виробник, кладіть продукт на місце – це фальсифікат. Молоді чайні нирки, збираються всього два рази на рік, у квітні та вересні, протягом двох днів і кількох годин. Срібна або біла стрілочка, що знаходиться на нирці листка, збирається лише з 5 до 9 години ранку. На жаль, якщо під час урожаю дме сильний вітер або йдуть зливи, частина врожаю буде втрачена. Також працівниками під час збору заборонено вживати продукти з яскраво вираженим ароматом: цибулю, часник, алкоголь, прянощі. Найдрібніша деталь може вплинути на смак білого чаю.

Щоб запобігти процесу ферментації, зібрані нирки тримають на пару протягом однієї хвилини, а потім сушать під прямим сонячним промінням. Ці два етапи є основними для виробництва якісного та натурального білого чаю. Чайні листочки повністю зберігають у собі корисні властивості, чому напій називають цілющим. Пройшовши кілька процесів обробки, сировина повністю готова до вживання.

Білий чай є найбільш натуральним, серед інших сортів чаю, він зовсім не піддається скручування. Враховуючи деякі особливості продукту, слід дотримуватися чітких правил у плані транспортування та зберігання чайних листочків:

  • Зберігати в сухому, добре провітрюваному приміщенні.
  • Бажано, щоб ємність для зберігання була металевою і щільно закривається.
  • Берегти від зберігання поряд з ароматними продуктами. Інакше чай буде пахнути як “його сусід”.

Цікавий факт: під час збирання врожаю у Китаї починається цвітіння садів із фруктовими деревами. Ніжні білі ворсинки моментально вбирають яскраві аромати, що панують навколо, завдяки чому приготований напій має шикарний, ніжний смак і прекрасний аромат, що нагадує весну.

Білий чай – ефект та властивості

Білий чай - ефект, властивості, фото-2

Білий чай, чим він корисний? Питання, що цікавить не тільки гурманів чайної справи, вчених і лікарів, але і простих поціновувачів чаю, які вважають за краще вживати якісний продукт за таку високу ціну. Ціна на продукцію справді зовсім не бюджетна, але цілком виправдана, оскільки зі 100 000 маленьких білих листочків виходить всього 1 кг чаю.

Преміум напій та його цілющі властивості:

  • Завдяки слабкій ферментації та мінімальній обробці сировини, продукт містить велику кількість антиоксидантів та поліфенолів, які допомагають організму зберегти молодість, на клітинному рівні.
  • У складі знаходиться величезна кількість ефірних олій і мікроелементів, які надають тонізуючу дію на організм, допомагаючи підбадьоритися і одночасно зняти нервову напругу та стрес. Особливість чаю в тому, що він тонізує м'яко та делікатно, на відміну від інших сортів чаю.
  • Такі елементи, як фториди, позитивно впливають на зубну емаль, запобігаючи розвитку карієсу.
  • Чашка чаю прискорює метаболізм, допомагаючи у боротьбі з проблемами системи травного тракту.
  • Діє як сечогінний засіб, виводячи з організму шлаки та токсини.
  • Білий чай чудово зігріває в зимовий період, і так само чудово освіжає в літній.
  • Кубка білого чаю дорівнює кількості вітамінів і мікроелементів з однією морквою.
  • Зміцнює імунітет.

Крім цього настій допомагає боротися з появою зморшок, певною мірою омолоджує та впливає на зовнішній вигляд шкіри, чудова перспектива для кожної жінки.

Крім цього білий чай:

  • допомагає при варикозному розширенні вен;
  • запобігає розвитку та появі тромбозу;
  • бере участь у зміцненні стінок кровоносних судин;
  • профілактичний засіб при захворюваннях серцево-судинної системи;
  • виводить токсини та холестерин, стабілізуючи рівень цукру в крові.

Оцінюючи значний список позитивних аспектів, цілком можна погодитися з виразом: “Білий чай – імператорський напій з цілющим потенціалом”.

Білий чай - ефект, властивості, фото-3

Види білого чаю

Серед продукції чайного сегмента розрізняють чотири основні види білого чаю. Між собою вони відрізняються не лише унікальним смаком, а й незвичайними назвами:

  • “Срібні голки з білими волосками” (Бао Хао Інь Чжень). До складу продукту входять нирки чайних листочків, що виключно не розпустилися, від чого чай вважається найбільш затребуваним і рідкісним. Смак м'який, із солодкуватим відтінком та нотами лугових кольорів. Колір настою гарного мигдального відтінку.
  • “Білий півонія” (Бай Му Дань). Чай з квіткових бруньок, що не розпустилися, абсолютно не має характерного аромату зелені. Смак наповнений відтінками квітів і фруктів з медовим смаком.
  • “Брови довголіття” (Шоу Мей). Завдяки інтенсивній обробці, смак насичений з цікавим запахом, що нагадує в'яне осіннє листя.
  • “Біле Місячне Світло” (Юе Гуан Бай). У складі молоді пагони та перші листочки зібрані при світлі Місяця. В ароматі відчутні фруктово-квіткові ноти.

Якщо ви сумніваєтеся, купувати білий чай чи ні, відповідь: однозначно, так. Насолоджуйтеся унікальним напоєм та наповніть організм корисними речовинами. Однак, пам'ятайте, чай, це лише хороший помічник, який чудово працює у комплексі зі здоровим способом життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...